Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vinohradský pivovar v Praze – Průvodce, co si dát, menu

Vinohradský pivovar má své sídlo v bývalé kvasírně Vinohradského měšťanského pivovaru, který fungoval v první polovině dvacátého století. Přesná adresa pivovaru je Korunní 2506/106, Praha 10.

Historie pivovaru

Pivovar byl založen už v roce 1893. Tehdy šlo o výstavní industriální budovu, která se také mohla pochlubit velkou a krásnou zahradou.

Vinohradký pivovar vaří vlastní pivo od roku 1893

V té době se zde vařila kvalitní česká piva včetně černého ležáku. Pivovar fungoval do roku 1946, kdy byl znárodněn. Od té doby dochází k utlumení pivovaru a přestává se zde pivo vařit.

Vinohradský pivovar se představuje

Vinohradský pivovar je historická budova bývalé spilky, kde polovina prostorných klenutých sklepů je určena k vaření, kvašení a zrání několika druhů chutných piv.

Hlavní vstup do podniku

K dispozici jsou nejenom tradiční a osvědčené nefiltrované ležáky z českého sladu a chmele, ale i zajímavé speciály.

V druhé půlce pivovaru pak najdete výčep, stylovou restauraci a prostorný podzemní sál, který slouží jako kulturní prostor pro přednášky, koncerty a další kulturní a společenské akce.

Výrobu piva si můžete prohlédnut na vlastní oči

Skvělá kuchyně

Kuchyně vinohradského pivovaru nabízí svědomitě vybraný a soustavně obměňovaný jídelníček pokrmů vhodných k pivu, ale rovněž rybí speciality a chutnou zvěřinu.

Velmi žádané je zde rolované farmářské kuře marinované v brandy, rozmarýnová omáčka s balsamikovým glazé, mač nebo jelení kýta na smetaně, karlovarský knedlík s brusinkami.

Vinohradský pivovar v Praze historická fotografie

Sál

Pivovar disponuje velkým sálem, který pojme celkem 100 lidí. Sál je vybaven pódiem, kvalitním projektorem, plátnem a ozvučením. Součástí sálu jsou židle a stoly, které se mohou libovolně rozložit.

Dětský klub

Nedělní odpoledne v klubu je vyhrazeno dětem, které mohou s rodiči navštívit divadelní nebo hudební představení nebo si poslechnout čtení z dětských knih nebo se aktivně zapojit do nejrůznějších pracovních dílen.

Něco málo o zdejším pivu

Místní piva

Vinohradský pivovar láká především na skvělé a lahodné české pivo. Je to jediný pivní podnik v celé čtvrti s vlastní místní výrobou chutného piva.

Dát si zde můžete Vinohradskou 11° nebo 12° či Jantarovou 13°. Jantarová třináctka je kvašený speciál jantarové barvy, který má střídmou karamelovou chuť.

Mezi další taháky pivovaru lze pak zařadit Svatováclavskou 13°, který lze zařadit mezi klasické ležáky, které mají vyváženou lahodnou chuť s výrazným chmelovým aroma.

Vinohradský pivovar zadní část

Objednávky piva

Vinohradský pivovar rovněž umožňuje objednávky piva. Pivo lze zde objednat od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin. Objednávku si pak můžete vyzvednout od 10 do  18 hodiny.

Vinohradský pivovar závěr

Pivovar je skvělý podnik. Je to pivovar, který má dlouhou historii, a přitom se stále vyvíjí. Dnes je opravdovou ozdobou Vinohrad a Korunní ulice. Citlivá moderní rekonstrukce jenom podtrhla atraktivity tohoto místa.

Vinohradský pivovar je naprosto skvělé místo, kam zajít s přáteli nejen na jedno. Osobně mám Vinohradský pivovar raději než třeba oblíbený nedaleký Parlament.

Diskuze ke článku