Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Svět medúz Pankrác v Praze Arkádách Pankrác – Průvodce a tipy

Pod jednou střechou najdete ojedinělou výstavu ze světa mořských živočichů a především více než 10 000 medúz různých barev druhů, tvarů i velikostí v 38 akváriích.

Podivuhodný Svět medúz najdete na střeše Obchodního centra Arkády Pankrác v Praze 4.

Svět medúz se představuje

Svět medúz to je naprosto unikátní světový projekt medúzária, kde se v jedné velké expozici prolíná fascinující život medúz. 38 různých akvárií je domovem mnoha druhů medúz, které každého návštěvníka ochromí svou neopakovatelnou stavbou těla.

Unikátní akvárium nemá srovnání

Kouzelný tvor

Medúza je oceánský živočich s neobyčejným kouzlem. Ve světových oceánech žijí už po milióny let a svou křehkou a poetickou krásu vám předvedou v podmořské podívané, která nemá chybu.

Vstup do Světa medúz je na střeše OC Arkády

Je to opravdu krásná podívaná

Svět medúz je navíc doprovázen audiovizuálními efekty a pro nejmenší návštěvníky je připraveno tvořivé akvárium i hravý dětský koutek. Uhrane vás také největší akvárium ve tvaru velké koule, které bojuje o zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Koule má totiž 2 000 litrů vody. Ve všech třiceti osmi akváriích se pak nachází více než 12 500 litrů vody.

Vstup do Světa medúz

Jak se do Světa medúz dostanete?

Svět Medúz je situován na střeše Obchodního centra Arkády Pankrác, ve druhém patře. Vstup do Světa Medúz vede přes střechu ze zákaznického parkoviště, kde si své auto můžete zaparkovat.

Celkem zde mají 38 akvárií

Názory návštěvníků

Návštěvníci zde zejména oceňují, že vše je pod jednou střechou. Od prvního až do posledního akvária vás prostě čeká fascinující podívána.

Svět medúz zajímavosti

K nejzajímavějším druhům v pankráckém Světě medúz patří medúza s latinským názvem Turritopsis dohrnii, která může ovlivnit svůj životní cyklus a z dospělé etapy medúzy se může dostat zpět do stádia polypu.

Tato obrovská koule je opravdu unikátní

Další pozoruhodnou medúzou je Kořenoústka hrbolatá, která má zvláštní vzhled, který se podobá volskému oku.

Zajímavá je rovněž australská čtyřhranka Fleckerova, která je jedním z nejjedovatějších živočichů na světě – svými nebezpečnými žahadly je schopna usmrtit až šedesát lidí.

Detail na jednu z medúz

Specialista na množení medúz

V zařízení funguje rovněž specialista na rozmnožování medúz. Medúzy potřebují velkou starostlivost, především pestrou potravu a čistou mořskou vodu.

Nejstarší živočichové na světě

Medúzy jsou jedním z nejstarších zvířecích druhů na světě. Světové oceány obývají už miliony let a svým nádherným fluorescenčním zbarvením oslňují mnohé pozorovatele podmořského světa.

Celá expozice je krásně nasvícená

Je to dechberoucí zážitek

Svět medúz vstupné a otevírací doba

Základní vstupné do Světa medúz stojí 260 Kč, respektive 170 korun. Studenti a senioři od 65 let pak zaplatí 200 korun. Rodinná vstupenka pak přijde na 550 korun. Svět medúz včetně bistra je otevřen každý den od 9 do 21 hodiny.

Svět medúz závěr

Medúzí svět na Pankráci v Praze Arkádách je zajímavá a originální atrakce, která nemá u nás srovnání. Je to tak trochu ZOO a tak trochu umělecká inscenace. Jedinečný zážitek, kde poznáte pro nás tyto exotické živočichy. Za nás tedy můžeme návštěvu jenom doporučit. Není to levné, ale stojí to za to.

Diskuze ke článku