Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Safari Borovany – Unikátní resort a ZOO, co nás zaujalo nejvíc?

Safari Borovany najdete v obci Hluboká u Borovan v okrese České Budějovice v Jihočeském kraji. Je to soukromá ZOO se safari, ubytování a restaurací.

Safari Borovany se představuje

Safari Borovany mají více než 230 zvířat. Všechna zvířata žijí v přirozeném prostředí unikátního přírodního areálu, který má 90 hektarů.

V přírodním areálu se rovněž můžete ubytovat ve stylové budově Bison lodge nebo Chateau či v zajímavém Teepee village.

Areál Safari Borovany

Popis areálu

Nedaleko jihočeských Borovan najdete rozsáhlý areál, kde můžete sledovat různé druhy zvířat v jejich přirozeném prostředí. Nejedná se však o tolik exotických druhů jako v případě Zoo Safari Dvůr Králové, nicméně i zde na vlastní oči uvidíte statného bizona, roztomilého klokana, důstojného pštrosa nebo exotického velblouda.

Kromě těchto atraktivních zvířat zde můžete potkat rovněž jeleny, daňky, kozy, prasata nebo osly a to vše díky moderním terénním automobilům, které vás dopraví přímo do míst, kde se zvířata pasou a pohybují.

Některá zvířata je možné i krmit

Na děti tady čeká spousta atrakcí

Další atrakce Safari resortu

Safari resort však nesází pouze na příležitostné návštěvníky obory, ale snaží se celý areál využívat pro celou řadu rozmanitých kulturních nebo sportovních akcí pro všechny věkové kategorie.

Safari resort poskytuje atraktivní let balónem nad stády statných bizonů či daňků. Z ptačí perspektivy můžete také pozorovat krásnou krajinu Novohradských hor.

Projížďka safari v teréním autě je zážitek

Offroad Safari

Offroad Safari je jiný způsob poznávání zvířat. Stačí nasednout do otevřených terénních automobilů, které vás zavezou do obory mezi zvířata.

Terénní auta vyrážejí každý den v 9:00, 11:00, 14:00 a 16:00 hodin. Cena lístku je 290 korun na osobu, děti do výšky jednoho metru mají vstup zdarma.

Safari Borovany má velmi hravý areál

Zvířata v resortu

V rozsáhlé oboře můžete vidět jelena evropského, muflona evropského nebo prase divoké. V přilehlých stájích pak spatříte koně, osly, domácí kozy, kozy kamerunské, ovce nebo králíka domácího.

Ve výběhu se pak nachází velbloud dvouhrbý, lama krotká, jak domácí, minikráva dahomey, skotský náhorní skot a bison americký.

Děti to tady milují

Safari Borovany má kolem 230 zvířat

Ptactvo v resortu

Z volně žijících ptáků stojí za zmínku čejka chocholatá, čáp bílý, holub hřivnáč, nebo bažant obecný. Z dravců pak zde vévodí jestřáb lesní.

Zážitek ze safari skoro jako někde v Africe

Ryby v Safari Resortu

Také příznivci ryb si zde přijdou na své, neboť v rybníku se to hemží kapry, amury, candáty, sumci a cejny.

Ubytování v Safari Resortu

Pokud byste chtěli zde strávit více dnů, tak se můžete ubytovat v krásných apartmánech, které jsou situované uprostřed přírody.

Budova Bison Lodge nabízí 2 a 4 lůžkové pokoje, které byly v roce 2019 nově vybudovány a jejich osobitý styl dobře ladí s okolní přírodou.

Safari Borovany závěr

Krásný výlet pro celou rodinu! Přesně to nabízí unikátní Safari park Borovany. V Česku celkově moc safari nemáme (snad s výjimkou Podkrušnohorského zooparku a ZOO Dvůr Králové), takže je to opravdu jedinečná příležitost si to zdejší užít. Skvělé je, že se tady můžete rovnou i ubytovat a strávit celou dovolenou. Neváhejte ani chvilku a vyrazte sem!

Diskuze ke článku