Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zoo Dvůr Králové nad Labem – Osobní průvodce a vše důležité

Safari a zoo Dvůr Králové je jedna z nejznámějších a nejatraktivnějších zoologických zahrad v České republice, ve které uvidíte největší komplet afrických zvířat v Evropě.

Zoo Dvůr Králové je rovněž veleúspěšnou zoo v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich opětovnému navracení do přírody.

Zoo Dvůr Králové se představuje

Zoo Dvůr Králové je zoologická zahrada, která čítá více než 2 300 zvířat. Hlavní prim zde hrají zvířata z Afriky, které proslavily Dvůr Králové i ve světě.

Žirafy v Zoo Dvůr Králové

Kromě afrických zvířat se zde však také můžete těšit na expozici Tropické bažiny či Vodní svět nebo Africkou savanu.

Úspěšný odchov ohrožených zvířat

Safari Park je dlouhé roky úspěšný v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do lůna přírody.

Na africký kontinent již například dokázal převézt 8 nosorožců. Současně je to jediné místo na světě, kde se povedlo rozmnožit severního bílého nosorožce v lidské péči.

Dětská Zoo s kontaktními zvířátky

Safari Dvůr Králové

V Africkém safari se můžete volně projíždět mezi volně se pohybujícími lvi, žirafami, zebrami nebo antilopami. Tyto dvě části safari jsou samozřejmě oddělené.

Slon nesmí chybět v žádné pravé Zoo

Jako jediná zoologická zahrada ve střední Evropě také nabízí možnost projet se mezi smečkou divokých lvů.

To vše je obohacené o exotickou africkou kulturu a umění. V létě se zde například koná africký festival, při kterém můžete ochutnávat rozmanitá africká jídla nebo poslouchat koncerty afrických hudebních souborů a kapel.

Krása plameňáků až bere dech

Historie královédvorské zahrady

Královédvorská zoologická zahrada byla postavena po druhé světové válce a poprvé se veřejnosti představila 9. května roku 1946.

K jejímu významnému a dynamickému rozvoji však došlo až v sedmdesátých letech minulého století.

Neumannova vila je nejstarší částí Zoo Dvůr Králové

Tehdejší ředitel inženýr Josef Vágner, CSc., přivezl z osmi afrických expedic zhruba dva tisíce zvířat, zejména kopytníků, ale i divokých šelem, plazů a opic, které daly základ zdejším jedinečným chovům.

Expozice koster aneb Umění pod kůží

V přízemí Neumannovy vily Safari parku můžete navštívit expozici Umění pod kůži aneb krása kosti, která odhaluje více než 330 kosterních ukázek zvířat z celého světa. Jedná se o největší expozici tohoto druhu v České republice.

Výběh nosorožců

Zážitkové programy Safari Parku

Safari Park nabízí také různé zážitkové programy, které vám dají nahlédnout do všedního života zoo Zadními vrátky nebo se na jeden den můžete stát Ošetřovatelem v zoo a splnit si tak dětský sen.

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba Zoo ve Dvoře Králové je každý den od 9:00 do 18:00 hodiny.

Slon uvnitř pavilonu v Zoo Dvůr Králové

Ceník vstupného do Zoo Dvůr Králové

Základní vstupné je 240 korun, přičemž děti a senioři zaplatí 190 korun. Celoroční permanentka pak stojí dospělého 590 korun, dítě zaplatí 450 korun.

Zoo Dvůr Králové závěr

Zoo Dvůr Králové je jedinečná ZOO, která nemá v České republice obdoby. Vyrostla vlastně tak trochu bokem velkých měst v podkrkonoší. Svou koncepcí i počtem zvířat se jednoznačně vymyká. Zažít pravé safari můžete opravdu jenom tady.

Stejně tak unikátní ubytování nebo nosorožci, to jsou věci, které rozhodně nemá každá ZOO. Za nás vám tedy návštěvu Zoo Dvůr Králové doporučujeme všemi deseti prsty.

Diskuze ke článku