Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OC Eden Praha – Obchody, parkování, tajné tipy

OC Eden je nákupní a zábavní centrum, které se nachází v městské části Praha 10 Vršovice na ulici U Slavie 1527. Je to obchodní centrum, které se nachází v blízkosti sportovního areálu Slavie Praha a Eden Arény.

Krátká historie

Obchodní centrum Eden bylo postaveno na místě městského parku. Za první republiky zde rovněž stával obří zábavní park.

Celý stavební projekt byl realizován v roce 2005. Celou stavbu postavila společnost Carrefour. Od roku 2007 je celý nákupní komplex v rukou obchodní společnosti Tesco.

Největším obchodem je tady Tesco

Popis obchodního střediska

Obchodní středisko je moderní víceúčelová budova, která má celkovou plochu 30 800 metrů čtverečních.

Součástí obchodu je rovněž velkokapacitní dvoupatrové kryté parkoviště. Kromě obchodů a rozmanitých služeb zde také najdete pobočku České pošty.

Nechybí spousta obchodů a služeb

Dopravní dostupnost

Obchodní centrum Eden je nejrychleji dostupné autobusem městské hromadné dopravy. Jezdí zde autobusy číslo 135, 136, 139, 150, 207 a 213.

Dále zde jezdí tramvaj číslo 7 a 19. Pražským metrem se nejdále dostane na stanici Strašnická trasy A, kde musíte přestoupit na autobus nebo tramvaj.

OC Eden má i příjemné kavárny

K obchodnímu centru se také dostanete autem. Autem se do garáží obchodního centra dostanete přes ulici U Slavie.

Parkoviště je umístěno přímo v budově obchodního centra a tři hodiny parkování přes den je zde zdarma. Celková kapacita parkoviště je 1100 míst.

Hlavní část nákupní galerie

Obchody v obchodním centru Eden

Obchodní centrum Eden má více než 100 obchodů a velké množství restaurací.

Za všechny jmenujme oblíbenou lékárnu Dr. Max, přívětivý obchod s hračkami Bambule, drogerii DM, hypermarket Tesco, osvědčený obchod se sportovním a outdoorovým oblečením Sportisimo, obchod s obuví Cartera nebo levný obchod Pepco.

Z velké nabídky restaurací stojí určitě za návštěvu česká restaurace Prima Bašta nebo orientální restaurace Zářivá perla. V prvním podniku si můžete zakoupit tradiční česká jídla včetně vepřové pečeně s přílohou. Druhá jmenovaná restaurace pak nabízí bohatý výběr asijské kuchyně, kde prim hraje křehká kachna s hranolky.

OC Eden má více než 100 obchodů

Banky

V obchodním centru Eden se rovněž myslelo i na bankovní služby. V současnosti zde mají pobočky banky mBank, Raiffeisenbank a AirBank.

Z venku vypadá nákupní centrum možná trochu netypicky

Zóny pro děti

V obchodním centru Eden najdete také velkou porci zábavy, sportu a relaxace. K dispozici je zde Hrací zóna pro děti nebo přebalovací pulty.

Otevírací doba

Otevírací doba obchodního centra je každý den od 9 hodiny ranní do 21 hodiny večerní. Pouze obchod s potravinami Extra Tesco má otevřeno nonstop.

Dvoupatrové parkoviště je opravdu veliké

OC Eden závěr

Obchodní centrum Eden je velmi příjemné a moderní oc. Nachází se v širším centru města, takže má trochu specifickou atmosféru. Není ani přecpané, ani nepatří k těm největším. Přesto je to příjemné místo, kde nakoupíte vše a ještě tu můžete strávit i volný čas.

Diskuze ke článku