Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Největší město na světě a kolik má obyvatel? Poznejte Tokio

Tokio je hlavním a zároveň největším japonským městem, ve kterém žije okolo 37 milionů obyvatel. Jde také o největší město na světě podle mnoha hledisek.

Harnomie starobylosti a moderny

Tokio je zajímavou směsicí starobylé kultury a moderní metropole. Tím japonské hlavní město láká každoročně miliony turistů z celého světa. Tokio je také městem sportu, protože se zde konaly již dvě letní olympijské hry, první byly v roce 1964, druhé v roce 2021.

Poloha města

Město Tokio je situované ve východní části ostrova Honšú v regionu Kantó, který je zároveň největším ostrovem na území Japonska.

Tokio má poměrně krátkou historii

Tokio je obrovské velkoměsto, které je rovněž tvořeno městy Kawasaki či Jokohama. Jedná se o jeden urbanistický celek – aglomeraci, který srůstá v megapoli, která nemá ve světě obdoby.

Tokio je největší město na světě. Jedná se také o politické i ekonomické centrum. Sídlí zde rovněž národní vláda i japonský císař.

Tokio je největší město na světě

Asijský exotika

Tokio je u turistů velmi oblíbené město, neboť fascinuje svou velikostí, ale také smyslem pro pořádek a čistotu.

Velkým vábidlem je už to, že leží v exotickém Japonsku, které má vytříbenou orientální kulturu, která Evropany vždy přitahovala.

V největším městě na světě jde vytříbená kultura ruku v ruce se super moderní technologií. Tokio je zcela určitě jedno z nejvyspělejších míst na světě.

Letmý pohled na Tokio

Ve městě má svůj domov nejenom japonská vláda, ale rovněž i císařská rodina. Najdete zde císařský palác, který je bydlištěm japonského císaře.

Tokio však není město v klasickém evropském smyslu, protože nemá žádné jedno městské centrum, ale řadu menších. Tokio je totiž několik samostatných oblastí, které byly v průběhu času spojené dohromady.

Noční Tokio je město budoucnosti

V Tokiu sídlí japonská vláda i císař

Tokio jako největší město na světě

  • Japonské Tokio je suverénně největší město podle počtu obyvatel. Metropolitní oblast má 37 324 000 obyvatel, urbanistická oblast až kolem 39 105 obyvatel.
  • Tokio je považováno za největší město na světě podle souvisle zastavěné plochy. Dojet z jednoho konce na druhý, může být klidně i více, než 100 kilometrů.

Historie města

Tokio bylo v minulosti malou rybářskou vesnicí, která se jmenovala Edo. V roce 1457 byl v této vesnici postaven hrad Edo, který dal podnět pro větší rozvoj rybářské osady.

Tokio má téměř 40 milionů obyvatel

V roce 1590 se Edo stalo důležitou základnou pro Ieyase Tokugawu, který se v roce 1603 stal šógunem a udělal z města významné centrum svého vojenského panování.

Proslulá nákupní čtvrť Ginza

Tokio je město, které září všemi barvami

Během tohoto období zažilo Edo velký rozvoj a už v průběhu 18. století zde žilo 1 milion obyvatel. Záhy se šogunský hrad Edo stal císařským palácem a v roce 1943 došlo k integraci menších oblastí a byl založeno město Tokio.

Centrum moderního Tokia bylo postaveno v roce 1900 kolem hlavní železniční trati a hlavních železničních uzlů.

Tokio má samozřejmě i svou starou část

Doprava v Tokiu

Tokio je opravdu velmi velké město, takže nejlépe se zde pohybuje metrem. Tokijské metro má celkem 2 firmy, přičemž ten první (s názvem Tokijské metro) provozuje 9 linek, ten druhý (s názvem Tokijský metropolitní úřad pro veřejnou dopravu) 4 linky. Všechny linky jsou označené barvami. Nejdelší modrá linka měří 30 kilometrů.

Největší město na světě závěr

Tokio je úžasné město. Velkolepé, krásné a hodně jiné, než jsme zvyklí tady u nás. Opravdu je tady hodně na co se dívat. Tokio je jedním z hlavních měst světa.

Největší město na světě - To je Tokio

Diskuze ke článku