Webkamera Praděd online

Jaké je právě teď počasí na hoře Praděd v Hrubém Jeseníků? To prozradí webkamera Praděd, kterou jsme pro vás přichystali přímo zde, včetně dalších informací o této známé hoře.

Praděd nebo chcete-li německy Altvater, polsky Pradziad je nejvyšší hora v pohoří Jeseník na severu Moravy. Není bez zajímavosti, že s 1 491 m n. m. je to také nejvyšší hora Moravy! Pokud bychom brali hory v celém Česku, tak je Praděd pátý. Má však úplně jiné prvenství. Je to hora s nejdrsnějším počasím. Průměrná roční teplota zde nepřesahuje ledových 1 °C.

Základní informace o Pradědu

Praděd leží na historické zemské hranice Moravy a Slezska. Dodnes tady prochází hranice krajů Moravskoslezského a Olomouckého. Kolem Pradědu se nachází národní přírodní rezervace, jež byla vyhlášena roku 1955. Velmi zajímavý je severní svah hory. Nachází se zde unikátní geomorfologický útvar mrazový srub a Tabulové skály s unikátní květenou.

Náše tipy

Chcete se ubytovat nedaleko Pradědu? Co třeba ve vesničce Karlov pod Pradědem, kde najdete také oblíbený lyžařský areál Ski Karlov.

Vysílač Praděd

Na vrcholu hory stojí vysílač s charakteristickým tvarem. Je vysoký úctyhodných 146,5 metrů a to byl ještě snižován, protože do roku 1993 měl 162 metrů. Vysílač slouží hlavně televiznímu vysílaní, ale samozřejmě také jako turistický bod s rozhlednou. Kdo umí počítat, snadno zjistí, že vrchol vysílače se nachází v nadmořské výšce 1 637 m.n.m. a je tak nejvyšším umělým bodem v České republice.

Webkamera Praděd online

Živé záběry z Pradědu z Malé Morávky, Kopřivné.

Malá Morávka: Kopřivná, POI

Závěr

Praděd je zajímavá hora a oblíbený cíl výletů. Nejvyšší hora Moravy je ukrytá hluboko v srdci Jeseníků, přesto je dobře přístupná. Výlet sem vám můžeme rozhodně jenom doporučit.

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *