Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vyhlídka Máj na Vltavu – cesta autem přes Teletín, mapa, trasa

Vyhlídka Máj na vás čeká blízko obce Teletín nad bývalými Svatojánskými proudy. Z této vyhlídky je jeden z nejmalebnějších pohledů na řeku Vltavu, který vás přímo očaruje. Řeka zde teče hlubokým skalnatým kaňonem a kroutí se do tvaru podkovy.

Vyhlídka na vysoké skále

Vyhlídka Máj je umístěna na vysoké skále mezi obcemi Štěchovice a Slapy. V minulosti byl tento úsek velmi nebezpečný, protože se zde tvořily zrádné a nebezpečné peřeje. Svatojanské proudy však byla ve čtyřicátých letech minulého století zatopeny Štěchovickou přehradou, takže nyní se zde nebezpečné peřeje už netvoří.

Vyhlídka Máj a pohled údolí Vltavy

Vyhlídka je přístupná po celý rok

Vyhlídka Máj je volně přístupná po celý rok. K vyhlídce se dostanete po žluté turistické stezce z obce Teletín, která se nachází v okrese Benešov.

Jak se k vyhlídce Máj dostat?

Do Teletína se můžete dopravit vlastním autem nebo autobusem. Z autobusové zastávky v Teletíně je k vyhlídce Máj zhruba něco přes 1 kilometr.

Nejprve z Teletína jděte po žluté značce a za obcí odbočte po polní cestě směrem ke kravínu, kde bez okolků vlezte do ohrady a mezi kravami jděte rovnou za nosem směrem k lesu. Cestička v lese vás pak spolehlivě dovede k vytoužené přírodní vyhlídce.

Pohled na druhou stranu z vyhlídky Máj

Skvělé místo k fotografování

Vyhlídka Máj je skvělým a jedinečným místem pro všechny fotografy, kteří chtějí pořídit zajímavou a atraktivní fotku. Hlavně západ slunce je zde úchvatný.

Doporučuji sem se vydat v měsících květen až září, kdy z tohoto místa pořídíte krásně barevné snímky.

K zahození však není ani podzim či zimní období. Pokud chcete být na vyhlídce sami, je lepší se sem vydat v pracovním týdnu. Naopak o svátcích a víkendech čekejte, že na vyhlídce určitě nebude sami.

Cestou zpátky k Smetanově vyhlídce

Pokud se už dostatečně nabažíte krásného výhledu, můžete se zastavit cestou nazpět ještě k další pozoruhodné vyhlídce, která je od vyhlídky Máj opravdu kousek. Jedná se o Smetanovou vyhlídku. Tato vyhlídka se nachází u vesnice Třebsín, což je zhruba deset minut autem z Teletína.

Kdo by si chtěl udělat další pohodový pěší výlet, tak z vyhlídky Máj půjde po žluté turistické značce. Tato cesta je 5 km dlouhá, takže vám nezabere příliš drahocenného času. Smetanovu vyhlídku najdete nad krásným údolím Vltavy na jejím levém břehu.

Závěr

Vyhlídka Máj je ikonické místo. Právem je jednou z nejhezčích vyhlídek v Česku a v době Instagramu a sociálních sítí roste na oblibě. Tohle místo je ale nadčasové a svou krásu ukáže každému, kdo se sem vydá. Ať už pro selfie a nebo ne.

 

Diskuze ke článku

0/100