Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zámek Sychrov kompletní průvodce (včetně cen a otvírací doby)

Zámek Sychrov patří právem k nejznámějším u nás. Velkolepý zámecký komplex nabídne krásnou procházku zahradami a dechberoucí okruhy interiérem zámku.

Zámek Sychrov najdete na mapě naší krásné země ve stejnojmenné obci v Libereckém kraji. Zámek Sychrov je v rukou státu od roku 1950 a jeho správu spolehlivě zajišťuje Národní památkový ústav.

Zámek Sychrov hlavní vchod

Historie

Zámek Sychrov se v minulosti pyšnil pompézní barokní krásou, která však příliš nenadchla knížete Kamila Rohana, který nechal zámek v 19. století přebudovat do francouzského novogotického stylu. Tento pokrokový člověk a velký obdivovatel botaniky nejenom přebudoval sychrovský zámek do noblesního novogotického slohu, ale také zde nechal výrazně přebudovat anglický park, který má rozlohu 26 hektarů.

Nádvoří zámku Sychrov

Zámek Sychrov a prohlídky

Zámek nabízí celkem 3 obsáhlé návštěvnické okruhy, ukázky sokolnictví, koncerty vážné hudby a populární noční prohlídky.

Nejcennější expozicí na zámku je velká obrazová galerie, která je vůbec největší sbírkou francouzského portrétního umění ve střední Evropě. Ojedinělá sbírka čítá 243 portrétů členů šlechtického rohanského rodu.

Druhý pohled na nádvoří zámku

Skvělým tipem je pak prohlídka s průvodkyní v historickém kostýmu, která je koncipovaná zejména pro dětské návštěvníky. Tato neobvyklá prohlídka trvá 25 minut a zahrnuje nejpěknější soukromé a reprezentační prostory.

Otevírací hodiny a vstupné

Novogotický zámek Sychrov je pro návštěvníky otevřen celoročně a to každý den včetně pondělí. Základní vstupné pro dospělého návštěvníka je 180 korun, dětské a seniorské vstupné pak stojí 130 korun. Rodinná vstupenka pak přijde vaší kapsu na 490 korun.

V létě je zde oprvdu krásně

Zámecký hotel

Zámecký hotel se nachází hned vedle areálu Státního zámku Sychrov. Luxusní hotel má kapacitu 86 lůžek. V prostorách tohoto hotelu si budete připadat jako zámecký host, protože interiéry pokojů jsou originálně řešené, představující totiž přírodní prvky Českého ráje – kámen, dřevo, voda a zeleň.

Hotel také nabízí neobvyklé akční balíčky, takže si například můžete vybrat balíček s názvem Líbanky na zámku nebo Rozmazlovací víkend.

Šlechtický erb nad vjezdem

Zajímavosti v okolí zámku Sychrov

Staré Hrady

Nedaleko od hradu Sychrov jsou Staré Hrady, což je původní gotická tvrz, která byla později přestavěna na reprezentační hrad. K hradu byl pak přistavěn renesanční zámek, který má krásnou sgrafitovou výzdobu.

Drábské světničky

Dalším tipem na výlet je zřícenina hradu Drábské světničky. Zříceninu hradu v současné době tvoří strmé skalní světničky, které byly v minulosti vytesané do pískovce. K zřícenině hradu se dostanete po úzkém schodišti, takže během tohoto výletu do přírody zažijete i trochu adrenalinu.

Malá ukázka z interiéru zámku

Závěr

Státní zámek Sychrov je unikátní historickou památkou. Možná nepatří k těm nejstarším, ale určitě k těm nejhezčím a největším. Zdejší umělecké sbírky a interiéry jsou opravdu úžasné. Celý Sychrov na mě působí podobně jako oblíbený zámek Lendice, jenom s tím rozdílem, že tady je o něco méně návštěvníků.

 

Diskuze ke článku

0/100