Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vestecký rybník – Rybolov, stezka, trasa, průvodce

Vestecký rybník je situován nedaleko hlavního města České republiky, poblíž Jesenice. Jedná se o lokalitu Praha-západ. U tohoto rybníka najdete místo, které potěší zejména vaše hravé ratolesti.

Vestecký rybník se představuje

U rybníka ve Vestci u Prahy byl vybudován venkovní areál, který je určen pro všechny věkové kategorie. Najdete tu relaxaci, zábavu i sportovní povyražení.

Krásný Vestecký rybník na okraji Prahy

Hned poblíž rybníku je cyklostezka, dětské hřiště a venkovní posilovna. Další zábavu najdete u rybníku, kde jsou připravená mola a lávky pro procházky.

V přírodě pak najdete praktické a názorné ukázky, které vám pomohou udělat si představu o velikostech těles naší sluneční soustavy a vzdálenostech ve vesmíru.

Celková rozloha rybníku je 3,2 hektarů.

Dětské hřiště

Sportovní hřiště s herními prvky je umístěno do lesíku, což je chytré, protože je zde příjemný blahodárný stín, který přijde vhod všem návštěvníkům především v letních parných měsících.

Kromě přírodních prolézaček zde také najdete trampolíny nebo skluzavky. Zajímavá je také lávka, která je vyrobená z několika kruhů. Pod korunami mladých stromů můžete také posvačit.

Romantika Vesteckého rybníka

Volnočasový areál

U rybníka ve Vestci u Prahy najdete nejenom sportovní hřiště s herními prvky, ale také zábavnou zvonkohru a lávku přes rybník. Lávka vede středem rybníka, takže poznáte rybník, který je plný ryb, z jiné perspektivy.

Na samém kraji rybníka pak najdete příjemné posezení v podobě dřevěných laviček.

Je tady opravdu krásně

Kromě hřišť pro vaše ratolesti jsou u rybníka i dvě venkovní posilovny, přírodní amfiteátr a kynologické cvičiště, kde si můžete zacvičit se svými čtyřnohými miláčky.

Místo je také vhodné pro krásné a inspirující fotky v přírodě. Kdo je na Instagramu, tak zajásá!

Okolo vody se skvěle relaxuje a tráví volný čas

Procházka kolem rybníka

Vestecký rybník je ideální pro zdravé procházky. Kolem rybníku můžete jít pěšky, na kole, na koloběžce, na kolečkových bruslích.

Procházka je také vhodná pro maminky s kočárky nebo starší lidi s hůlkami.

Procházka kolem rybníka se dá zvládnout za 15 minut. Pro rekreační cyklisty je zde také odpočinkový cyklistický okruh, který je dlouhý dva a půl kilometrů.

Zaparkovaná lodička láká k vyjížďkám

Občerstvení

U rybníku je také malá hospoda, kde se můžete občerstvit nebo si jen posedět u teplé kávy či českého piva nebo si koupit nanuk. Jsou zde také toalety.

Jak se k rybníku dostanete?

K rybníku se dostanete autem i městskou hromadnou dopravou. Svůj vůz můžete zaparkovat na menším parkovišti, které je na konci ulice U Hřiště či na ulici K Rybníku.

Z Prahy vás sem dovezou autobusy, které jezdí ze stanice metra Opatov nebo ze stanice metra Budějovická.

Vestecký rybník je krásný v každé roční době - tady na podzim

Vestecký rybník závěrečné shrnutí

Vestecký rybník je hezký malý rybníček. Je to nádherný relaxační kousek přírody přitom 2 kilometry od rušného pražského okruhu. Samotný rybníček obejdete do kola natotata, ale je dobré si udělat trošku větší okruh přes Alej Svobody anebo rovnou Cyrilometodějskou stezkou.

V blízkosti rybníčku je mnohem menších atrakcí, pro příjemný piknik nebo pro děti na dovádění.

Diskuze ke článku