Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zoo Stěžery – Vstupné, otevírací doba, průvodce zoo parkem

Zoo Stěžery najdete v malé obci Stěžery v Královéhradeckém kraji. Adresa ZOO je Stěžery, Malá Strana 140.

Zoo Stěžery se představuje

Rodinný Zoopark se nachází blízko Hradce Králové. Zvířecí atrakce se rozkládají na 2 hektarech a je možné tu na vlastní oči vidět ptáky a zvířata z celého světa. Některá chovaná zvířata je možné zde nejenom vidět, fotit je, ale také si je pohladit.

Zoo Stěžery je domovem mnoha spokojených zvířat

Rodinný Zoopark

Zoopark ve Stěžerech je rodinný podnik, který se chovem zvířat zabývá již dvacet pět let.

Mnoho zvířat je možné si pohladit

Co v Zooparku uvidíte?

V chovu zooparku kupříkladu uvidíte krásně barevné papoušky z Jižní Ameriky. Dále pak zde uvidíte exotické živočichy z dalekého australského kontinentu.

Ze savců zde hrají prim mýval severní, nosál červený nebo rys kanadský.

Děti si pak zde mohou určitě pohladit krásné poníky nebo se kochat pohledem na lamu alpaku, osla domácího, či kozu girgentánskou.

  • Dominantou místní zoo je však samice velblouda dvouhrbého, který má svůj domov ve středoasijské poušti.

Zoopark je hezky čistý a udržovaný

Výukové programy pro děti

ZOO Stěžery nabízí výukové programy pro základní školy a mateřské školky. Celkem 120 minut se dětem bude věnovat zkušený průvodce, který děti aktivně zapojí do výkladu zajímavými otázkami a hádankami. Cena programu je 80 korun na osobu.

Nechybí oblíbená zvířátka

Velbloud je největším zvířetem v zoo Stěžery

Příměstské tábory

Zoopark Stěžery rovněž nabízí atraktivní letní příměstské tábory, který trvají jeden týden. Děti po celý týden stráví většinu času na čerstvém vzduchu v zoologické zahradě, kterou velmi detailně poznají. Děti se naučit krmit zvířata či pečovat o koně, králíky či tapíry.

Tábory jsou vhodné pro děti od 6 do 12 let a cena tábora se pohybuje okolo 3.990 korun.

E-shop

Součástí zoologické zahrady je také praktický e-shop, ve kterém můžete koupit oběd pro vybraný druh zvířat. Pozvat na oběd tak kupříkladu můžete roztomilé surikaty, lemury, tapíry, pruhované zebry nebo atraktivní pumy.

Děti tady mohou strávit opravdu pěkný den

Pamětní medaile

V Zooparku Stěžery si taktéž můžete koupit pamětní medaili se zvířecím portrétem. Automat najdete v areálu Ekocentra.

Některá zvířata jsou opravdu netypická

Parkování

Zaparkovat svůj vůz můžete přímo u Ekocentra Stěžery.  O víkendech a svátcích pak doporučuji využít parkoviště u Pivovaru Beránek, který je od zoologické zahrady vzdálen 700 metrů.

Dobrá zpráva - surikaty mají!

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba ZOO Stěžery je v létě od pondělí do neděle od 10 do 17 hodiny, v zimě pak od pondělí do neděle od 10 do 16 hodiny.

Vstupné do do ZOO činí 150 korun pro dospělého, 50 korun pro dítě. Vstup se psem je do zoologické zahrady možný, jen je zapotřebí držet ho na vodítku.

Zoo Stěžery závěr

Hezká rodinná zoo. Přesně to je zoopark Stěžery. Udržované výběhy a spokojená zvířata svědčí o tom, že tady se o ně lidé starají s láskou. Zoo Stěžery tak právem patří k nejlepším mini zoo nebo chcete-li zooparkům v České republice. Rozhodně návštěvu doporučujeme!

Diskuze ke článku