Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kukuřičné bludiště Kukuřičáci – Strachotín průvodce

Kukuřičné bludiště Strachotín patří mezi oblíbená bludiště Kukuřičáři.cz. Toto konkrétní najdete ve stejnojmenné moravské obci v Jihomoravském kraji.

Turistická atrakce v obci Strachotín

Obec Strachotín má v současné době necelých 800 obyvatel. Obec leží v okrese Břeclav nedaleko Novomlýnských nádrží.

Jedná se především o vinařskou obec, kterou také prochází moravská vinařská cyklistická stezka.

Na katastru obce jsou kromě vinné révy také pole s kukuřicí, což místní vedlo k vybudování kukuřičného bludiště.

Kukuřičné bludiště si děti zamilují!

Kukuřičná bludiště v České republice

Kukuřičné bludiště Strachotín je jedno z 11 kukuřičných polí v České republice (počet neustále roste).

Kromě Strachotína je to ještě naleznete kukuřičné bludiště na místech jako Brno-Kníničky, Hradec Králové, Kralovice, Kutná Hořa-Kačina, Mladá Vožice-Běleč, Sychrov, Olomouc-Slavonín, Opava, Plzeň-Štěchovice, Praha-Ďáblice.

Můžete bloudit i luštit tajenky

Každé bludiště je jedinečné, takže všude vás čeká vždy nový labyrint přírodních uliček.

Bludiští je po republice hned několik

Zábava pro malé i velké

Kukuřičná bludiště jsou zábavou pro všechny věkové kategorie. V samotném bludiště vás čeká 20 herních tabulí pro děti a osm herních tabulí pro dospělé. Navíc je tady osm tabulí s QR kódy. Na cestě bludištěm vás navíc čeká několik užitečných tabulí o třídění odpadů.

Najednou mohou bloudit i stovky lidí

Hledání tajenek

Abyste v kukuřičném bludišti byli úspěšní, musíte najít tajenky. Za správnou tajenku obdržíte odměnu v podobě pěkné reflexní placky. Při hře tak budete cvičit nejenom své nohy, ale také šedou buňku mozkovou.

V bludišti se ukrývá 8 písmen, z nichž je pro obdržení odměny nutné vytvořit šest slov o různé délky. Čím více písmen objevíte, tím jednodušeji nakonec úkol splníte.

Bludiště fungují hlavně v létě, přes prázdniny

Jak dlouho trvá bludištěm projít?

Všechno záleží na konkrétním typu hry, kterou si na startu bludiště vyberete, a na vašem orientačním smyslu.

Bludištěm můžete pouze oddechově projít nebo si zahrát některou z nabízených her. Pokud si hru zahrajete, můžete v bludišti strávit více jako jednu hodinu.

Vstup do bludiště Kukuřičáři

Se sebou tužku nebo pero

Pokud budete hrát hru, tak si určitě se sebou vezměte tužku nebo pero. Výhodou může být také dobrá sportovní obuv a sportovní oblečení.

Otevírací doba a vstupné

Bludiště po celé republice jsou v provozu od června do konce září. Otevírací doba bludiště Strachotín je v hlavní turistickou sezónu (od července do půlky srpna) od pondělí do neděle od 9 do 20 hodiny.

Vstupné do kukuřičného bludiště Strachotín činí 90 korun pro dospělého, 65 korun pro dítě. Děti do tří let mají vstup zdarma. Rodinná vstupenka přijde vaší peněženku na 260 korun. Ve všech bludištích v České republice můžete zaplatit kartou.

Pohled na bludiště z výšky je epický

Kukuřičné bludiště závěrečné shrnutí

Kukuřičné bludiště – Kukuřičáci je opravdu skvělý nápad. Můžete jenom tak bloudit anebo si zahrát objevné hry, které zábavu s bludištěm ještě prodlouží. Pro děti je to naprosto dokonalá zábava! Doporučujeme!

Diskuze ke článku