Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pivovar Děčín – Skvělé OC se stylovým minipivovarem

Pivovar Děčín najdete ve stejnojmenném městě, které leží na soutoku Labe a Ploučnice v Ústeckém kraji. Pivovar sídlí v Podmoklech, což je část města Děčín, která leží na levém břehu Labe.

Krátká historie pivovaru

Pivovar Děčín je historický pivovar, který na začátku 18. století nechal postavit císařský diplomat Maxmilián Thun-Hohenstein.

Pivovar Děčín zase slouží svému účelu

Pivovar však musel ustoupit tehdejší železnici, takže byl v 19. století postaven na jiném místě. Rodina Thunů vlastnila pivovar do roku 1926.

Po roce 1945 je v rukou Severočeských pivovarů. Poslední pivo se zde vařilo v roce 1995. Po tomto roce nový vlastník areálu přestavěl celý podnik na jiné účely.

Pivovar Děčín nabízí velmi příjemné prostory

Současnost pivovaru

Nové dějiny pivovaru Děčín začaly v roce 2014, kdy byl celý areál přestavěn do multifunkčního centra obchodů a služeb. Minipovar je pouze malou součástí celého rozsáhlého areálu, kde najdete nejenom obchody, ale také restaurace, hopsárium a výstavní galerii.

Doporučujeme speciální patnáctistupňové pivo Loďmistr

A jaké pivo se v pivovaru Děčín vaří?

Nejlepší a nejžádanější zdejší pivo je jedenáctistupňový Kapitán. Dále si zde však můžete vychutnat poctivou desítku s názvem Plavčík, důstojnou dvanáctku Admirál, černé pivo Kormidelní a speciální patnáctistupňové pivo Loďmistr.

Stylové prostředí, kde se pivo vařilo po staletí

Pivovarská restaurace

Dobré poctivé české jídlo i pití na vás čeká v moderně pojaté restauraci, která se nachází v obchodním centru Pivovar.

Kromě místního vařeného piva a bohaté nabídky českých jídel si zde také můžete objednat skvělé domácí limonády a chutné ledové čaje z čerstvého ovoce a domácích bylin.

Ochutnat zde můžete i čerstvé křupavé domácí pečivo z pivovarnického mláta.

Pivovar je součástí nově zbudovaného obchdoního centra

Exkurze

Pivovar Děčín nabízí rovněž exkurze do své malé výrobny. Minipivovar sousedí přímo s prostorem restaurace a společenských sálů a průvodce vám bude místní sládek, který vám o úžasném procesu vaření piva poví naprosto vše. Budete tedy moci nakouknout pod pokličku varného kotle nebo si ochutnat zdejší nejlepší pivní speciály.

Nerezové tanky na pivo

Pravidelné prohlídky a degustace v minipivovaru jsou možné každou středu od 16:00 do 18:00 hodin. Prohlídky se mohou zúčastnit nejvíce 10 osob najednou.

Prohlídka trvá zhruba 30 minut a společně s ochutnávkou piva stojí 69 korun na osobu. Další prohlídka se čtyřmi ochutnávkami vás pro změnu přijde na 98 korun na osobu.

Pivovar Děčín z venku

Otevírací doba

Pivovarská restaurace Děčín je otevřena od pondělí do čtvrtka od 10 do 22 hodiny. Od pátku do soboty je zde otevřeno od 10 do 23 hodiny, v neděli pak od 10 do 22 hodiny. Přesná adresa pivovarské restaurace je ulice Sofijská 2/3, Děčín VI-Letná.

Pivovar Děčín závěr

Obchodní centrum pivovar Děčín s minipivovarem je skutečně unikátní centrum společenského života. Je ukázkou, jak se mohou staré objekty vrátit ke svému původnímu účelu, a to navíc naprosto stylově a kvalitně. Vše je v souladu s dnešní dobou, a přitom to respektuje historickou tradici. Osobně mám podobné projekty velmi rád. V Děčíně to dotáhli až k naprosté dokonalosti.

Diskuze ke článku