Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Techmania Science center Plzeň

I věda může být zábavná. Dokazuje to Techmania Science center Plzeň. Lepší místo pro vzdělávací výlet s dětmi si nemůžete ani přát.

Techmania Science center Plzeň je jedinečný moderní zábavný areál, ve kterém je věda a technika prezentována interaktivní a zábavnou formou. Neváhejte a navštivte Techmania Science Center v Plzni a budete jednoduše zírat na velké množství interaktivních exponátů či zábavné vědecké show nebo na zajímavé programy v dílnách a laboratořích.

Pokladna v Techmanii

Techmania vznikla v areálu podniku Škoda

Vznik Techmanii se datuje do roku 2005, kdy byla spuštěna celá realizace projektu v areálu podniku Škoda v Plzni. Celá realizace velkého projektu trvala tři roky, takže slavnostní otevření celého projektu proběhlo 4. listopadu roku 2008. Techmania je členem České asociace science center a cílem celého projektu bylo podnítit zájem české veřejnosti o vědu a techniku.

Techmania je úžasný svět, který vám ukáže nové obzory

Nejzajímavější atrakce

V Techmanii si vybere opravdu každý, nicméně mezi nejzajímavější atrakce patří ty, které najdete v tzv. Edutoriu. V Edutoriu jsou umístěné interaktivní exponáty, s kterými můžete manipulovat.

Přidanou hodnotou na těchto atrakcích je, že manipulací s exponátem se nejenom pobavíte, ale rovněž odhalíte, jak a proč věci fungují. Na vlastní oči například uvidíte, co se odehrává ve vzduchoprázdnu či objevíte přitažlivost magnetů.

Techmania Science center Plzeň nabízí spoustu úžasných exponátů

Vstupné a otevírací doba

Techmania je široké veřejnosti otevřena od pondělí do pátku od 8:30 do 17 hodin. O víkendu, svátcích a prázdninách pak od 10 do 18 hodiny. Vstupné do Techmanie stojí přiměřených 190 Kč, přičemž rodinná vstupenka přijde vaší peněženku na 680 korun. A ještě jedna zajímavá nabídka tady je: pokud seženete minimálně 10 lidí, tak na osobu zaplatíte 170 korun.

Možnosti parkování

Techmania Science center sídlí na ulici U Planetária 1. Hned vedle vstupu do Techmanie jsou 3 parkoviště, které mají dostatek parkovacích míst. Cena parkovného je pouhých 40 Kč / den.

Umělou řeku mají děti nejraději

Programy a akce

Expozice ČT: D

V této expozici si kupříkladu můžete zahrát na televizního moderátora počasí nebo se zúčasnit některého ze zajímavých kvízů.

Vzhůru dolů

Pokud s oblibou sestupujete dolů a dolů, tak navštivte expozici Vzhůru dolů. V této expozici budete neustále sestupovat důlními štolami dolů a přitom budete poznávat tajuplné vrstvy zemské kůry nebo bohatý svět nerostného bohatství.

V Techmanii si každý může vyzkoušet vědu na vlatní kůži

Malá věda

Expozice Malá věda je připravena pro děti od 3 do 8 let. Na tyto malé špunty je zde připraven svět akustiky a optiky. Malé děti si zde mohou zahrát na harfu s neviditelnými strunami či se pokochat pohledem do obřích kaleidoskopů nebo se projít strašidelným hradem.

Závěr

Techmania Science center Plzeň je unikátní zábavní centrum, které ukazuje, že i věda může být zábavná. A věřte, že nenabízí žádné nudné expozice, ale opravdu moderní názorné ukázky a pokusy. Děti si Techmanii zamilují!

 

Diskuze ke článku

0/100