Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koupaliště Flošna Hradec Králové – Kompletní průvodce + ceník

Koupaliště Flošna je jediným velkým koupalištěm v samém srdci krajské metropole Hradec Králové, tedy uvnitř Gočárova okruhu.

Flošna je opravdu rozsáhlý areál rovnou se 4 bazény. Okolo se nachází velké travnaté plochy, které hravě pojmou tisíce lidí.

Koupaliště Flošna patří mezi ty největší v okolí

Jak vypadá koupaliště Flošna

Každý z bazénů je úplně jiný a určený pro jiné využití. Na koupaliště Flošna se můžete těšit na.

  1. Plavecký bazén – dlouhý 50 metrů s 5 plaveckými drahami. Uprostřed vede přes bazén most, aby ho návštěvníci nemuseli obcházet.
  2. Relaxační bazén – členitý bazén s nejdelšími rozměry 40 x 28 metrů. Nabízí spoustu místa na zábavu i různé atrakce jako je kruhová divoká řeka, vodní houpačka nebo masážní lavice.
  3. Dětské brouzdaliště – oválný troj-bazén je dlouhý 27 metrů a široký až 10 metrů. Jako atrakce jsou tady klouzačky a vodní chrliče.
  4. Velká divoká řeka a tobogány – poslední bazén není ani tak bazén jako 150 metrů dlouhé koryto divoké řeky, které má uprostřed tobogány. Pravý ráj pro milovníky této zábavy.

Relaxační bazén pro všechny

Dětské brouzdaliště s hříbečkem

Atmosféra koupaliště Flošna

Koupaliště Flošna je opravdu krásné a moderní. Je uděláno z nerezu, ve kterém ještě více vynikne průzračná voda. Navíc je to příjemný a praktický materiál. Všechny bazény jsou vedle sebe na velké vydlážděné ploše, což vytváří opravdu velkolepá dojem.

Ze 3 stran jsou obrovské travnaté plochy. Klidně tady může být tisíc lidí a bude to ja nic.

Tobogánová čast nabízí skvělé svezení

Další pohled na tobogánovou část

Vzrostlé stromy jsou hlavně podél plotu na stranách areálu. Stromy uprostřed jsou spíše menší. Míst na opalování je tak habaděj. Naopak místa ve stínu sice jsou, ale není jich zase tolik. V podvečer, ale stromy u plotu zastíní většinu areálu.

Podél bazénu se nachází dlouhá „servisní budova”. Ve dvou patrech je veškeré zázemí koupaliště včetně šaten, toalet, úschovny nebo občerstvení. Skrz tuto budovu je také jediný a hlavní vchod do areálu.

Přes plavecký bazén vede most

Rekonstrukce

Rekonstrukce koupaliště Flošna proběhla v roce 2009. Jednalo se o kompletní rekonstrukci nejenom bazénů, ale i veškerého zázemí včetně toalet.

Luxusní divoká řeka

Otevírací doba

Den v týdnu Otevírací hodiny
Pondělí – Pátek 6 – 20 hod.
Sobota, Neděle, Svátky 9 – 20 hod.
Noční koupání Není pravidelně

Ceník vstupného

Jednorázové vstupné

Druh vstupného Celodenní Vstupné po 16.
Základní –Dospělí 170 Kč 130 Kč
Děti od 120 cm, Studenti do 26 let, Senioři nad 62 let, Držitelé ZTP, ZTP/P 130 Kč 110 Kč
Děti do 120cm Zdarma Zdarma
Modrý čip – Dospělí 145 Kč 115 Kč
Červený čip – Děti od 120 cm, Studenti do 26 let, Senioři nad 62 let, Držitelé ZTP, ZTP/P 105 Kč 95 Kč
Rodinné vstupné (min. 2 dosp. + min. 1 dítě od 120 cm do 15 let, student do 26 let) 10% sleva 10% sleva

* Ceník aktualizovaný k 1.7.2022.

Koupaliště Flošna Hradec Králové zázemí

Toalety a hygienické zázemí koupaliště Flošna

Parkování

Přímo před koupalištěm je obří parkoviště, které slouží i pro Všesportovní areál v Hradci Králové, kde je fotbalový stadion. Na parkoviště se vejde víc, než 200 aut, takže s parkováním opravdu nebývá problém ani v parném létě, kdy se chtějí všichni osvěžit.

Recenze a hodnocení koupaliště

Koupaliště Flošna má opravdu skvělé hodnocení. Aktuálně má na Google skvělých 4,4 ⭐ hvězdiček z 5 možných. A to prosím z 977 recenzí.

Pohled na 50metrový plavecký bazén

Koupaliště Flošna závěr

Koupaliště Flošna je opravdu krásný a moderní areál, kde je radost trávit čas. Pro každého je tady něco. Pro rodiny s malými dětmi luxusní brouzdaliště, pro puberťáky skvělé tobogány, pro dospělé bazén na kondiční plavání a relaxační bazén? Ten si snad užijí úplně všichni.

Tady opravdu není moc co dodat, pokud jste z Hradce Králové nebo okolí, tak si návštěvu koupaliště Flošna rozhodně nenechte ujít.

Občerstvení na koupališti Flošna s nádherným výhledem

Celkový pohled na panorama koupaliště Flošna

Diskuze ke článku