Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Letní koupaliště Čakovice Avia – Vše, co potřebujete vědět

Letní koupaliště Čakovice najdete na Praze 9 na ulici Ke stadionu 837. Jedná se o menší koupaliště, které je vhodné pro všechny věkové kategorie.

Koupaliště Avia Čakovice se představuje

Venkovní koupaliště TJ Avia v Čakovicích je otevřeno pouze v letních měsících. Součástí malého areálu jsou 2 bazény.

Jeden bazén je vhodný pro plavce, zatímco ten druhý je určen pro děti. Opalovat se zde můžete na prostorné travnaté pláži.

Hezké koupaliště na severním okraji Prahy

Představení bazénů

Oba dva bazény jsou shodně dlouhé 50 metrů. První bazén je určen pro malé děti a neplavce, který na kraji disponuje brouzdalištěm a poté nižší hloubkou vody. Do tohoto bazénu ústí tobogán, který je 46 metrů dlouhý. Vstup na tobogán modré barvy je zdarma.

Tobogán dlouhý 46 metrů

Druhý bazén je pro změnu ideální pro kondiční i rekreační plavce, přičemž maximální hloubka velkého bazénu je dva a půl metrů. Oba bazény jsou obklopeny pěkně upravenou travnatou plochou, kde se může slunit až tři tisíce lidí.

Dětské hřiště mají v Čakovicích opravdu krásné

Dobré zázemí pro seniory i maminky s dětmi

Letní koupaliště Čakovice myslelo na všechny věkové kategorie návštěvníků, kteří zde mohou prožít krásné letní dny. Senioři zde ocení především posezení na lavičkách v příjemném stínu vzrostlých stromů.

Maminky s dětmi budou pak pro změnu spokojeny s bezpečným brouzdalištěm okolo nesportovního bazénu, kde se jejich ratolesti mohou dosyta vyřádit.

Průzračná voda láká ke koupání

Dopravní dostupnost a parkoviště

K letnímu koupališti můžete dojet pražskou hromadnou dopravou. Nejrychlejší možností je autobus číslo 140, který jezdí od stanice metra „B“ Palmovka  nebo od stanice metra „C“ Letňany. Výstupní zastávka se jmenuje Ke stadionu.

Místa pro lenošení a opalování je opravdu dost

Cesta autem je taktéž velmi jednoduchá. Nedaleko za bývalým cukrovarem v Čakovicích jednoduše odbočíte z ulice Cukrovarské do ulice Ke Stadionu a přibližně po 300 metrech se dostanete ke koupališti. Parkování před koupalištěm je pro návštěvníky zcela zdarma.

Nabídka koupaliště

Při vstupu do koupaliště si můžete zapůjčit lehátko za 70 korun a slunečník za 30 korun. Dále jsou zde k dispozici uzamykatelné skřínky za 20 korun, přičemž 100 korun je vratná záloha.

Letní koupaliště Čakovice v plné kráse

Otevírací doba a vstupné

Letní koupaliště je otevřeno pouze od června do konce srpna.

Celodenní vstupné pro dospělého činí 160 korun, studenti pak zaplatí 130 korun, děti 110 korun.

Rodinné vstupné vyjde váš rodinný rozpočet na 400 korun. Ze speciálních vstupenek stojí za zmínku ještě dospělá permanentka, která na deset vstupů stojí 1.400 korun. Stejná permanentka pro seniory vyjde na 1.000 korun.

* Ceník aktualizovaný k 1.7.2022.

Nechybí ani dobře zásobený kiosek

Letní koupaliště Čakovice

Letní koupaliště Čakovice nabízí velmi pěkný a přehledný areál. Koupání je tady opravdu hezké. Míst na ležení je dost, občerstvení připravené. Není moc co zásadně vytknout. Návštěvu Letní koupaliště Avia Čakovice vám vřele a z osobní zkušenosti doporučujeme.

Diskuze ke článku