Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Muzeum fantastických iluzí v Praze – Otevírací doba, recenze, cena

Muzeum fantastických iluzí je místo jedinečných vizuálních iluzí. Optické iluze dovedou být opravdu magické. Atrakci najdete v Galerii Myšák na ulici Vodičkova 31 na Praze 1.

Muzeum fantastických iluzí se představuje

Muzeum fantastických iluzí je úchvatný svět imaginárních optických klamů. Je to skvělá zábava pro všechny bez rozdílu pohlaví a věku. Čeká vás zde více jak sto 50 interaktivních zábavných exponátů.

Jen kousek od Václaváků - Muzeum fantastických iluzí

Expozice a trikové obrazy

V magickém světě vás čekají optické klamy a iluze. Kdo sem přijde, tak se stane součástí strhující podívané fantastických optických iluzí. Navíc jsou zde pro vás připravené trikové obrazy velkých formátů.

Návštěva tohoto muzea bude pro vás neopakovatelným zážitkem, jedná se snad o nejzábavnější muzeum na našem území.

Před návštěvou si však pro jistotu zkontrolujte, zda je váš fotoaparát nebo mobil plně nabitý a má dostatek místa v paměti, abyste si pořídili zábavné fotky a videa.

Čeká vás spousta zábavných míst

Kouzelná židle a jiné triky

V muzeu na vás kupříkladu čeká kouzelná židle nebo magická místnost, která z vás udělá obra nebo trpaslíka. Dále se zde můžete nechat kouzelníkem vystřelit z děla nebo se můžete vznášet nad zemí.

Na vašem těle si také může pochutnat King Kong. Věhlasný alchymista Edward Kelley vás pro změnu kouzlem dostane do své pokusné laboratoře a dinosaurus si vás ve svých drábech odnese do svého doupěte.

Některé iluze jsou svázané s českou kulturou

Děti i teenageři to tady milují!

Staňte se nejkrásnějším člověkem na zemi

Nechte se ohromit, čím vás pobaví slavný komik Charlie Chaplin či geniální Albert Einstein. Spatříte opravdový úsměv Mony Lisy, který je dodnes záhadou pro všechny znalce umění.

Dále se zde můžete projít hlavou dolů po stropě pokoje nebo se proměníte v sličnou baletku či se stanete nejkrásnějším člověkem na zemi.

Iluze: Kdo je malý a kdo velký?

Kavárna a cukrárna Myšák

Muzeum fantastických iluzí je skvělé místo pro všechny generace. Svým provedením je jedinečné a naprosto odlišné od všeho, co bylo dosud v naší zemi k vidění.

Návštěvu expozice můžete zakončit v příjemné kavárně a cukrárně Myšák z roku 1922, kterou najdete hned vedle muzea.

Že nejde o tuctovou kavárnu vám napoví i slavná klientela. Na skvělou kávu sem chodil například český herec Oldřich Nový či profesor a prezident Tomáš G. Masaryk.

Jedna z velmi známých iluzí

Jak se k muzeu dostanete?

Muzeum je situované v historickém centru Prahy ve Vodičkově ulici 31 jenom kousek od Václavského náměstí. Muzeum sídlí v prvním patře Galerie Myšák. Muzeum má skvělou dopravní dostupnost, která je dostatečně zajištěna metrem A, B nebo pražskými tramvajemi.

Vstup s hernou a obchodem

Otevírací doby a vstupné

Otevírací doba muzea je v letních měsících od pondělí do neděle od 9 do 21 hodiny. Prohlídka muzea stojí pro dospělého návštěvníka 299, pro dětského 179 korun. Rodinná vstupenka pak stojí 599 korun.

Muzeum fantastických iluzí závěr

Muzeum fantastických iluzí je skvělá atrakce. Jendo z nejzábavnějších „muzeí“ v Praze, které je schopné zaujmout snad každého, včetně teenagerů, což bývá hodně obtížné!

Jednotlivé místnosti a obrazy jsou opravdu originální a zábavné. Nechybí ani odkazy na českou historii a kulturu. Za mě tedy jednoznačně palec nahoru!

Diskuze ke článku