Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jezero Michal u Sokolova – Skvělé koupání, naše tipy

Jezero Michal najdete u západočeského Sokolova v Karlovarském kraji. Jedná se o moderní vodní areál, který vznikl na místě bývalého hnědouhelného dolu. Adresa vodního areálu Jezera Michal je Jednoty 1628, Sokolov.

Jezero Michal se představuje

Na tuzemské i zahraniční návštěvníky jsou zde přichystané zajímavé atrakce pro děti i dospělé v čele s obřím tobogánem. Jezero nabízí skvělé sportovní možnosti a perfektní zázemí i s bohatým občerstvením.

Jezero Michal patří k nejčistším v republice

Koupaliště se například může pochlubit nejčistší přírodní vodní nádrží v České republice. Kvůli 500 metrů dlouhé pískové pláži má koupališti rovněž atraktivní označení Sokolovské moře.

Vodní atrakce

Pro vaše milované ratolesti jsou v areálu jezera Michal k dispozici dětská brouzdaliště, veselý skákací hrad, různá dovádivá dětská hřiště s prolézačkami a skluzavkami.

Zdejší tobogán je opravdu obří!

Největším magnetem areálu je však 190 metrů dlouhý tobogán společně se 117 metry dlouhou super rychlou trojskluzavkou. Jedná se o vůbec nejdelší vodní atrakce, které na území naší vlasti můžete najít.

Pro dovádivé a hravé děti pak doporučuji vyzkoušet velkou vodní trampolínu nebo šlapadlo.

Popis sportovních atrakcí

Milovníci pohybu a sportu pak mohou využít tři dobře upravená beach-volejbalová hřiště a tenisový kurt s tvrdým umělým povrchem. Pro soutěživé tipy nebo soupeřivé rodinné páry vřele doporučuji minigolf, kuželky, ruské kuželky či stolní tenis.

Příjemné je i okolí jezera Michal

Odpočinout si a relaxovat můžete v pohodové klidové zóně. Pro neposedné tatínky pak pro změnu doporučuji zaskákat si na plovoucích atrakcích nebo vyzkoušet si windsurfing či kitesurfing.

Další krásný pohled na obrovské tobogány

Bezpečnost především

Za bezpečnost návštěvníků ručí služba zkušených vodních záchranářů, která střeží plavce nejen ve vodě, ale i v celém areálu.

Pro návštěvníky jsou rovněž připraveny koncerty populárních skupin různých hudebních žánrů a zaměření, které zpravidla vystupují v sobotu odpoledne. Psům je vstup do celého areálu koupaliště Michal zakázán.

To není nic pro malé děti...

Jak se k jezeru dostanete?

K jezeru Michal se nejlépe dostanete vlastním autem. Nejbližší autobusová zastávka se pak jmenuje Závod míru, která je od jezera vzdálena deset až patnáct minut pěšky. Ze Sokolova sem zajíždí autobus číslo čtyři.

Praktické informace

Vstup do areálu jezera Michal stojí pro dospělého návštěvníka 70 korun. Dítě zaplatí 50 korun. Rodinné vstupné přijde vaší peněženku na 140 korun.

Cena parkovného vás pak vyjde na pouhých 40 korun. Areál je otevřen od června do září a to od pondělí do neděle od 9:30 do 19:30 hodiny.

Kachničky plavou po jezeře Michal u Sokolova

Jezero Michal koupání

Jezero Michal nabízí opravdu luxusní přírodní koupání. Takové si neužijí ani Pražáci ve svých biotopech. Čistá voda a perfektní služby činí z jezera Michal jedno z nejoblíbenějších koupališť široko daleko.

Skvělé jsou i služby areálu a hlavně obří tobogán a klouzačky. Malé děti při pohledu na ně možná bude jímat hrůza, protože jsou opravdu obrovské a dlouhé. Tobogán je místy posazený snad 10 metrů nad terénem.

Krásná je o okolní příroda a výhled na hory. Za nás vám tedy můžeme Jezero Michal u Sokolova jenom doporučit.

Diskuze ke článku