Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OC Zličín – Kompletní průvodce obchodním centrem, osobní tipy

Obchodní centrum neboli OC Zličín je nákupní centrum, které se nachází na západním okraji Prahy na ulici Řevnická 1.

Je jedním z prvních velkých obchodních komplexů na území naší republiky, kde návštěvníci najdou rozmanité obchody a restaurace pod jednou střechou.

Krátká historie

Oficiální název obchodního centra Zličín je Metropole Zličín. Nákupní a zábavní centrum, které se rozprostírá na ploše 44 000 metrů čtverečních, bylo oficiálně otevřeno v říjnu roku 2002.

Hlavní chodba v OC Zličín

Architektem celé stavby byla globální architektonická společnost Chapman Taylor a stavbu provedla společnost Portland Trust s.r.o.

Dopravní dostupnost

Obchodní centrum Zličín je nejrychleji dostupné pražským metrem. Vystoupíte na konečné stanici Zličín trasy B a k obchodu dojdete po sto metrech pěšky.

K obchodnímu centru se také dostanete autem nebo autobusem. Autem se sem dostanete buď z dálnice D5 či přímo z pražského okruhu. Parkoviště v okolí nákupního centra jsou zdarma.

Metropole Zličín nabízí i příjemné prostory k relaxaci

Co se týká autobusů můžete využít ty s čísly 100, 164, 257, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 336, 347, 357, 380, 384, 602 nebo 607.

Jedna z mnoha chodeb OC Zličín

Obchody v OC Zličín

Metropol Zličín má celkem 126 obchodů a 17 restaurací.

  • Za všechny jmenujme lékárnu Dr. Maxe, drogerii DM, Albert hypermarket, obchod se sportovním oblečením Alpine Pro, obchod s obuví Deichmann nebo obchod s elektronikou Electro World.
  • Ze 17 restaurací stojí určitě za návštěvu luxusní podnik Sushi noodles nebo Wok Food. První restaurace nabízí ryze japonskou gastronomii, druhá pak pro změnu chutná a zároveň cenově dostupná čínská jídla.

Metropole Zličín z venku

Zábavní podniky v Metropoli Zličín

V Metropoli OC Zličín se můžete také dobře pobavit nebo zacvičit. K dispozici je zde multifunkční kino Cinema City, které nabízí deset moderních a pohodlných kinosálů, ve kterých se promítají české i zahraniční filmy speciální špičkovou technikou belgické značky Barco.

Nákupní pasáž

Zacvičit si pak můžete v multifunkčním sportovišti Daily Fitness, které nabízí hned čtyři sportoviště pro jógu, funkční trénink, spinning nebo kruhový trénink.

Otevírací doba OC Zličín

Otevírací doba obchodního centra je každý den od 9 hodiny ranní do 21 hodiny večerní.

OC Zličín je velmi příjemné nákupní centrum

Obchody a restaurace v okolí

Zhruba 400 metrů od Metropole Zliční se nacházejí další velké obchody a restaurace. Jedná se především o obchody Jysk, Datart, Tesco extra a Ikea.

Z restaurací pak jmenujme fastfood Mcdonald´s a restauraci se švédskou gastronomii Ikea. Své místo má zde také rychlonabíjecí stanice ČEZ, kde si můžete dobít svůj elektromobil nebo elektrololo.

Samozřejmě nechybí food court mnoha restauracemi

OC Zličín závěr

Jedno z největších nákupních center v České republice. Přesně to charakterizuje OC Zličín. Tady koupíte takřka cokoliv. Stejně tak jsou k dispozici bohaté možnosti zábavy a trávení volného času.

Okolo samotné Metropole Zličín je spousta další obchodů a možností. Takže tato nákupní zóna nemám v mnohém srovnání.

Diskuze ke článku