Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Velký svět techniky Ostrava Vítkovice – Otevírací doba, průvodce

Velký svět techniky je populárně naučné centrum, které najdete v Ostravě v Moravskoslezském kraji. Vzdělání a vědu tady ukazují opravdu zábavnou formou. Adresa Velkého světě techniky je na ulici Vítkovická 3004.

Velký svět techniky Ostrava se představuje

Populárně naučné centrum Velký svět techniky je situováno v bývalém průmyslovém areálu v Dolních Vítkovicích.

Vodní prvky děti milují

Pod jednou střechou jsou zde hravou a interaktivní formou představeny zajímavosti vědy a techniky. Za neotřelou zrcadlovou fasádou se schovávají čtyři permanentní interaktivní expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody.

Mega stavebnice ve velkém světě techniky v Ostravě

Čtyři expozice

Na ploše 14 000 metrů čtverečních jsou k vidění hned 4 expozice. Tři jsou trvalé a jedna expozice je určená pro výstavy dočasné.

Největší expozicí je Svět přírody. Ta zabírá celé jedno poschodí a venkovní zahradu.

Všichni návštěvníci si zde mohou nejenom hrát a objevovat, ale rovněž relaxovat a odpočívat. Navíc je zde k dispozici moderní 3D kino a zábavné Divadlo vědy.

4 expozice mají 14 000 metrů čtverečních

Trenažér pro kosmonauty

Věda prostřednictvím her

Poznání světa, přírody a vědy zde zažijete prostřednictvím skvělé zábavy a různých her. Vše se tak děje bez nudných a suchopárných učebnic plných čísel a vzorců.

Návštěvníci zde názorným způsobem poznají fungování velkého města či důmyslného lidského těla.

Proletí se také strojem času až do dávného pravěku k obřím mamutům nebo pochopí, co je to bouřka či pestrobarevná duha. Najdete zde dále nespočet zábavných a poučných atrakcí, u kterých se zabaví nejen děti školou povinné, ale i dospělí.

Velký svět techniky Ostrava Vítkovice je skvělý

Svět techniky je otevřen pro školy

Svět techniky je otevřen nejenom pro širokou veřejnost, ale rovněž pro základní a střední školy.

V celém areálu jsou totiž moderně vybavené učebny, laboratoře a praktické dílny. Prohlídka celé expozice trvá zhruba 4 až 5 hodin.

Svět techniky má spoustu atrakcí

Každý si může vše vyzkoušet na vlastní kůži

Doprava a parkování

K areálu Světa techniky můžete přijet tramvajemi číslo 1, 2 a 8. Stačí, když vystoupíte na zastávce Křižíkova.

Příjezd autem je možný z centra Ostravy, když se dáte směrem na Hlučín. Pojedete za mostem přes dálnici D1 a řeku Odru a poté odbočíte doprava směrem na Petřkovice. Dále vás ukazatele nasměrují na parkoviště. Na místě můžete bezplatně zaparkovat přímo na parkovišti před areálem Světa techniky.

Děti objeví kouzlo vědy

Otevírací doby a vstupné

Otevírací doba Velkého světa techniky je celoroční. Otevřeno je zde od pondělí do neděle od 10 do 18 hodiny. Základní vstupné je zde 290 korun, zvýhodněné 230 korun. Rodinná vstupenka pak stojí 790 korun. Vstupenky můžete koupit online nebo v pokladně průmyslového areálu v Dolních Vítkovicích.

Velký svět techniky Ostrava závěr

Perfektní naučné centrum, které děti ohromí a dospělé spolehlivě zaujme. Velký svět techniky Ostrava je perfektní centrum, který velmi zábavnou a názornou formou ukáže i velmi složité vědecké pojmy. Jenom málo co mě zaujme jako vědecké centrum v Dolních Vítkovicích. Nenechte si návštěvu ujít!

Diskuze ke článku