Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Farma Wenet Broumov – Zvířata a zábava pro děti

Farmu Wenet najdete v Otovicích blízko Broumova, kousíček od hranic s Polskem. Obec Otovice se nachází v Královéhradeckým kraji. Adresa farmy je Kladská 346.

Farma Wenet se představuje

Farma Wenet je obklopená nádhernými okolními zelenými kopci, odkud dohlédnete na čarokrásné Broumovské stěny i na majestátní broumovský klášter. Farma je domovem exotických velbloudů, lam, pštrosů i klasických českých hospodářských zvířat.

Pohled na farmu Wenet na Broumovsku

Možnost ubytování

Na farmě Wenet můžete strávit také více dnů. Ubytovat se zde můžete v nově zrekonstruovaných prostorách, které na vás dýchnou svou svěžestí a novotou.

Stylová ubytovna se skládá z ložnice, prostorné koupelny s vanou i sprchovým koutem, obývacího pokoje s otevřenou a plně vybavenou kuchyní a netradičním spaním na peci. Svůj vůz bez problémů zaparkujete přímo u farmy.

Farma je pečlivě udržovaná

Popis farmy

Pokud se chcete postarat o domácí zvířátka a současně poznat krásu a kouzlo zdejšího okolí, jste na správném místě. Na farmě Wenet najdete celou škálu pštrosů. Z blízka tak můžete poznat pštrosa emu, pštrosa nandu pampového i pštrosa afrického.

Další esem farmy jsou lamy, které jsou místní specialitou, protože zdejší farmáři patří mezi jedny z největších chovatelů tohoto zvířete u nás. V chovném stádu najdete lamy krotké, guanaka a lamy alpaky.

Největší zvířata jsou tady velbloudi

Od velbloudů po klasická vesnická zvířata

Od roku 2008 jsou součásti farmy také exotičtí velbloudi.

Vedle exotiky zde však potkáte běžná vesnická zvířata jakou jsou slepice, králíci, kachny, husy a pochopitelně rovněž mírumilovné ovečky.

Mnoho zvířat je možné i krmit

Pohled na hlavní budovy farmy

Historie farma

Farma Wenet začala s chovem zvířat v roce 1995. V té době se však nikomu ještě nesnilo, že zde časem budou i exotická zvířata. Sen se však stal skutečností a nyní je broumovská rodinná farma domovem mnohých cizokrajných zvířat.

Pohled na krásně upravený areál

Výlety do okolí

Soukromou farmu Wenet obklopují půvabné kopce a kopečky. Z farmy Wenet tak můžete podnikat zajímavé výlety do bezprostředního okolí.

Vyjít si můžete do Broumovských stěn nebo do blízkých Adršpašsko-Teplických skal či do monumentálního kláštera v Broumově.

Dalším tipem na návštěvu zajímavé památky v okolí farmy je unikátní dřevěný kostelík z 15. století, který rovněž najdete v Broumově.

Děti to v Otvovicích milují

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba farmy Wenet je celoroční. Každý den je zde v jarních a letních měsících otevřeno od 10 do 17 hodiny, na podzim a v zimě pak od 10 do 14 hodiny.

Vstupné pro dospělého činí 90 korun, pro dítě 60 korun. Za psa na vodítku zaplatíte 40 korun. Prohlídka farmy vám zabere zhruba dvě hodiny času.

Záhonky tady mají taky parádní

Farma Wenet závěr

V Otovicích najdete farmu Wenet, která nabízí krásně strávené chvíle. Mají tu spoustu zvířat, která můžete poznat opravdu zblízka. Děti se tady opravdu krásně zabaví. V okolí je navíc spousta dalších zajímavostí.

Diskuze ke článku