Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polský Těšín trhy 2022 průvodce

Polský Těšín trhy jsou vyhlášeným fenoménem. I když návštěvy trhů už nejsou giganticky masovou záležitostí, jsou stále v kurzu a velké množství Čechů sem neustále jezdí nakupovat.

Těšín

Těšín se nachází hned u českých hranic, konkrétně ve Slezském vojvodství v jižním Polsku. V současné době zde žije něco málo přes 34 000 obyvatel.

Od Českého Těšína ho odděluje pouze řeka Olše. Když z české strany přejdete hlavní most přes řeku, dostanete se do polského Těšína. Do centra dojdete bez větších problémů pěšky.

Polský Těšín dovede být velmi malebný

Polský Těšín trhy 2022

Trhy v Těšíně mají dlouhou tradici. Velkou výhodou těchto trhů je, že malá těšínská burza je otevřená každý den a burzu najdete v bezprostřední blízkosti hranic.

Ta větší, která je situovaná blíže k centru, je pro změnu otevřena každou středu a sobotu.

Otevírací doby hlavní tržnice jsou zde od 7 hodiny ranní do 13 hodiny odpolední.

Hlavní náměstní v Polském Těšíně

Co zde koupíte?

Na trhu v polském Těšíně koupíte úplně vše. Velký zájem je zde v poslední době o potraviny, které jsou výrazně levnější než v České republice. Levněji zde kupříkladu pořídíte různé druhy sýrů, vajíčka, brambory, vepřové maso a ryby.

Především uzené makrely jsou velmi populární.

Vyhlášené jsou rovněž sladkosti, zvláště pak proslulé krówki, což jsou karamelové bonbony se sladkou náplní a typickou strakatou holštýnskou krávou na obale. Na váhu se pak vyplatí nakoupit sušené ovoce nebo oříšky či bílé a červené fazole.

Romantické zákoutí Polského Těšína

Jak se k těšínské burze dostanete?

K hlavní těšínské tržnici se nejlépe a nejrychleji dostanete autem. Adresa tržnice je Katowicka 8, přičemž placené parkoviště se nachází na ulici Stawowa.

Parkoviště je od tržnice vzdálené pouze několik minut chůze. Další možností je dojet do Českého Těšína vlakem a pak přejít celý Český Těšín i Těšín na polské straně, cesta vám však zabere padesát minut chůze.

Polský Těšín je hned na hranicích!

Koruny, zloté i eura

Další výhodou trhu v Těšíně je, že na zdejších tržnicích zaplatíte jak polskými zlotými, tak českými korunami i eury.

Platby jsou vesměs v hotovosti, takže kreditní karty si raději nechte doma. Polští prodejci jsou velmi přívětiví a na české zákazníky jsou už roky zvyklí, takže se nemusíte bát, že se zde nedomluvíte. Polština je totiž jazyk češtině velmi blízký.

Návštěva trhů je zážitek sám o sobě

Něco na zub

Trhy v polském Těšíně nejsou pouze o nakupování věcí, ale také příjemným místem k vyzkoušení polské kuchyně, kterou stojí za to ochutnat.

Velmi oblíbená je zde především kyselá polévka s vejci nebo hutná zapečená veka s houbami, sýrem a zeleninou. To vše najdete na tržnici ve stáncích s rychlým občerstvením.

Polský Těšín trhy 2022 závěr

Trhy v Polském Těšíne jsou stále skvělým výletem. Nákupy zde se i v roce 2022 vyplatí. Kromě toho je to hezký kulturní a gastronomický zážitek. Pokud máte tu možnost, tak si nenechte trhy na Polském Těšíne ujít.

Diskuze ke článku