Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy Polsko 2022 – Kompletní průvodce, tipy na nákupy

Vánoční trhy Polsko začínají pomalu být v roce 2022 fenoménem. Je pravda, že Poláci si na ně také potrpí a mnohé mají tradici už od středověku. Úhledná historická města pak přímo vybízí ke konání krásných oslav Vánoc.

Výhodné nákupy

Polsko je dlouhodobě také synonymem pro výhodné nákupy. Levnější je tady prakticky vše – jídlo, oblečení, elektronika, pohonné hmoty. Návštěva vánočních trhů v Polsku tak může být nejenom příjemný kulturní zážitek, ale rovněž i ráj výhodného nakupování. Rozhodně doporučujeme natankovat plnou nádrž v Orlenu a k tomu se ještě zastavit třeba v oblíbeném místním supermarketu Biedronka.

O nakupování v Polsku jsme pro vás sepsali tento obsáhlý průvodce.

Proč jet na Vánoční trhy Polsko 2022?

  • Vánoční trhy Polsko 2022 máme hned za rohem
  • Je tu levněji než u nás, nebo alespoň stejně
  • Cestování bez formalit
  • Mnoho Čechů má Polsko velmi blízko
  • Hluboké a krásné vánoční tradice v Polsku
  • Krásná historická města – v roce 2022 už opravená a rekonstruovaná

Vánoční trhy v Polsku

Trhy se konají i v těch nejmenších obcích. Po celém Polsku se koná tisíce vánočních trhů. Není v našich silách vám představit vše. Pojďme se ale vrhnout alespoň na ty největší a nejznámější.

Vánoční trhy Krakov

Samostatný článek o vánočních trzích v Krakově

Krakov je možná nejhezčí polské město. Nebo alespoň to nejhistoričtější? Právem je na seznamu památek UNESCO. Je to tady opravdu nádherné a i zdejší trhy jsou tak světově proslulé. Z Česka to sem nemáme daleko a mnoho cestovních kanceláří sem pořádá své zájezdy.

Vánoční trhy Krakov

Trhy se samozřejmě konají na hlavním historickém náměstí – Rynek Glównny, což jsou opravdu nádherné kulisy. Náměstí je navíc doslova gigantické – má přes 200 metrů. Dominantou je pak tržnice Sukiennice, která rovněž ožije v rytmu trhů.

Stánků jsou zde doslova stovky. Nabízí polské i mezinárodní speciality. Výrobky všeho druhu.

Vánoční trhy Wroclav (Vratislav)

Samostatný článek o vánočních trzích ve Wroclavi

Vratislav (nebo chcete-li Vroclav či Wroclav), je další velké polské město, které nemáme daleko. I tady probíhají nádherné trhy plné krásné atmosféry. Zdejší historické jádro je rovněž krásné, i když jsou na něm patrné větší zásahy v 20. století. Trh je obrovský i když jeho hlavní část se koná na trochu menším náměstí jménem „Plac Solny“.

Vánoční trhy Wroclav (Vratislav)

Zajímavou zdejší atrakcí je tříúrovňový pohádková dům s vyhlídkovou plošinou. Krásný domeček zaujme i malými věžemi s osvětlenými hodinami. Pro děti ráj, pro dospělé zajímavý pohled na celé náměstí.

Vánoční trhy Gdaňsk

Důležitý polský přístav je dějištěm krásných vánočních trhů. Říká se, že vánoční trhy v Gdaňsku jsou nejromantičtější v Evropě a zamilovaní lidé si je tak užijí dvojnásob.

Vánoční trhy Gdaňsk

Vánoční trhy Varšava

Hned u hradeb starého města se konají Varšavské trhy, ty jsou trochu specifické. Vzhledem k pohnuté historii historického centra města, které bylo rozstříleno (za druhé světové války), jsou zdejší trhy trochu komornější. Ale přesto krásné a plné světel i zajímavých stánků. Dnešní Varšava už ale více žije ve své moderní části.

Vánoční trhy Varšava

Vánoční trhy Poznaň

Velmi hezké trhy na Staroměstském náměstí a na Plac Wolności. Velmi hezký vánoční festival, kde se hodně specializují na betlémy. V toto sváteční období se zde také koná oblíbený festival ledových soch. Stojí za vidění!

Vánoční trhy, Jelenia Góra – Jelení hora

Jen 20 kilometrů od hranic v polských Krkonoších je malebné městečko Jelenia Gora. I tady se konají krásné vánoční trhy! Dejte si ale pozor na to, že se konají pouze o poslední adventní víkend – 16. – 18. prosince 2022. Jelení Gora může nabídnout i skvělý termální aquapark (Termy Cieplickie), takže ideální tip na výlet!

Vánoční trhy Polsko 2022 závěr

Adventní a vánoční trhy v Polsku jsou opravdu nádherné. Rádi jsme vám představili ty největší vánoční trhy v Polsku, ale věřte, že i okresní městečka hned za hranicemi mají co nabídnout. Poláci jsou hluboce věřící trhy a tak Vánocům dávají velkou důležitost i jejich pravý duchovní význam. Mám to tady moc rád.

Diskuze ke článku