Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Obzor v Bulharsku – Proč sem jet na dovolenou? Moje zkušenosti

Bulharské město Obzor leží ve východní části země přímo u pobřeží Černého moře, 32 kilometrů od známého turistického letoviska Nesebar. Obzor připomíná svou krajinou chorvatskou Istrii – pyšní se zelení a mírně se svažujícím terénem k moři. Svou vesnickou povahou je ideální pro strávení klidné dovolené s dětmi.

Historie města Obzor sahá až do období Thráků (3 000 let př. n. l.), kteří své sídlo nazývali Naulochas (také Tetranaulochas). Poté v něm pobývali Řekové a Římané.

V současné době tvoří největší skupinu obyvatel Bulhaři (více jak 90 %). V menšině jsou Turci, Romové a další národnosti. Žije zde asi 2 000 obyvatel.

Obzor nabízí zajímavé památky

Co je v Obzoru k vidění?

Kromě dlouhé, plně vybavené pláže (slunečníky, lehátka, bary) s jemným bílým pískem, na které si vždycky najdete kousek soukromí, nabízí Obzor také ubytování v moderních hotelech, ale i levných kempech. Kousek od pláže najdete hezký park.

V samotném městečku můžete navštívit restaurace a nakoupit v místních obchodech. Na malém náměstí stojí kostel a v noci osvětlená fontána.

Obzor je skvělá letní destinace

Městečko Bjala

V okolí města Obzor se nacházejí i vinařské oblasti. Nedaleko vzdálené městečko Bjala, umístěné na kopci, kde se turisté ubytovávají v soukromých domech. Kvůli náhorní plošině, která se svažuje do moře tady však čekejte úzké pláže a strmější výšlap.

Přístavní promenáda je opravdu krásná

Město Varna – centrum regionu

Hodinu autem od Obzoru leží město Varna – největší bulharský přístav, kde je k vidění řada památek (například římské lázně ze 2. století, katedrála Nanebevzetí Panny Marie z roku 1886 nebo kostel sv. Athanasia z roku 1838).

Varnu doporučujeme navštívit především pokud se chystáte do Bulharska s partou přátel (rušný noční život – festivaly, koncerty, divadelní představení) nebo s dětmi (zoo, delfinárium).

Obzor a jeho hotely

Ve městě Obzor se můžete ubytovat v mnoha hotelech. Rádi vám představíme některé z těch nejlepších.

Obzor je plný krásných hotelů

Obzor v Bulharsku a plážová pohoda

Hotel Riu Helios Bay

Čtyřhvězdičkový hotel Riu Helios Bay najdete přímo u pláže. Poskytuje ubytování v několika typech pokojů:

  • dvoulůžkové s možností přistýlky,
  • dvoulůžkové Superior s možností přistýlky,
  • rodinné (pro 4 osoby).

Všechny pokoje disponují standardním vybavením jako je balkon (příp. terasa), koupelna s toaletou, fén, klimatizace, minibar, trezor, satelitní televize, Wi-Fi, telefon. Hotel umožňuje sportovní, kulturní i relaxační vyžití (fitness, volejbal, masáže, sauna, večerní programy).

Obzor v hlavní sezóně

Hotel Sol Luna Bay Resort

Druhý moderní, čtyřhvězdičkový hotel stojí přímo u pláže a jmenuje se Sol Luna Bay Resort. Svým hostům nabízí ubytování ve dvoulůžkových nebo čtyřlůžkových pokojích, ale také zábavu v aquaparku, krytém i venkovním bazénu nebo odpočinek v místním wellness centru.

Nechybí zde ani sportovní možnosti jako je plážový volejbal, šipky, stolní tenis nebo biliár. Pokoje jsou standardně vybavené (vlastní koupelna, minibar, TV, trezor, fén,…). V hotelu nabízí stravu v podobě all inclusive.

Tady se relaxuje jedna báseň

HVD Clubhotel Miramar

Velmi dobré hodnocení obdržel také hotel HVD Clubhotel Miramar, který se skládá z několika vyšších budov. Leží na široké, písčité pláži a poskytuje řadu volnočasových aktivit.

Shrnutí o městu Obzor

Pokud se chcete vypravit o letošní dovolené do Bulharska s dětmi, doporučujeme vám klidné městečko Obzor, které nabízí příjemně strávený čas u moře, ale i odpočinek v přírodě nebo poznávání staré bulharské kultury a památek.

Diskuze ke článku