Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kemp Kristýna v Hrádku nad Nisou – Ceník, jezero, akce

Kemp Kristýna se rozkládá v severní části Libereckého kraje nedaleko hranic s Polskem a Německem. Kemp je situován v klidném prostředí a obklopuje ho krásná příroda.

Kemp Kristýna se představuje

Areál kempu Kristýna, který má celkovou rozlohu 15 hektarů, je ukryt do malebného mladého lesa nedaleko vodní plochy. Na své si zde přijdou nejenom vyznavači vodních sportů, ale také rybáři. Areál je také vhodný pro rodiny s dětmi, které zde najdou hodně místa pro různé dětské hry v přírodě.

Recepce kempu Kristýna

Vybavení kempu

Komplex areálu Kristýna se skládá z hlavní budovy restaurace, chatek a travnatého prostoru pro stany a karavany.

Od května do září jsou k dispozici dřevěné 4-lůžkové chatky s červenou střechou. Po celý rok se pak můžete ubytovat v penzionu Kristýna v útulně zařízených třílůžkových pokojích s přistýlkou.

V penzionu Kristýna se můžete rovněž stravovat. Kempovat můžete i ve vlastních obytných karavanech a stanech. Karavany mohou využívat přípojek elektrické energie.

Pohodová atmosféru v areálu kempu

Volnočasové aktivity

Rekreační areál Kristýna poskytuje příjemné a krásné prožité chvíle u jezera s čistou podzemní vodou. Jezero je situované uprostřed zeleně. Voda v jezeře je čistá a obklopená dobře upravenými písčitými a travnatými plážemi.

Až Vás u jezera přestanou bavit vodní radovánky, můžete se proběhnout nebo procházet či projíždět po cyklostezce, která vede po hrázi a kolem řeky Nisy.

A to není všechno, v areálu kempu si můžete taktéž zahrát volejbal, tenis nebo si užít surfování či další vodní sporty. Na své si zde přijdou i milovníci rybolovu.

Koupání v jezeře je opravdu parádní

Zajímavosti a Kemp Kristýna

V areálu kempu si můžete užít pořádný adrenalin, když navštívíte zdejší lanové centrum. Zde na vás čeká lezení v korunách stromů na různých lanových překážkách ve výšce 58 metrů nad zemí.

Chatky v kempu

Pro začátečníky doporučuji základní okruh, kde je celkem jedenáct překážek a dvě lanovky. Tento základní okruh si pak můžete prodloužit buď o pět či o osm dalších překážek. Pro nejmenší návštěvníky je zde k dispozici instruktor, který bude mít vaše ratolesti neustále pod bedlivou kontrolou.

Tipy na výlety

Z kempu se můžete na kole vydat do Hrádku nad Nisou, což je město, které leží na pomezí Česka, Německa a Polska. Městem prochází mezinárodní cyklostezka Odra  – Nisa. Dalším tipem na výlet může být zdolání Popovy skály, což je pískovcová skála, která je vysoká 565 metrů nad mořem.

Pohled na stany v kempu Kristýna

Názory návštěvníků

Návštěvníci kempu Kristýna především oceňují jezero, které má velmi čistou vodu ke koupání. Navíc je zde také pěkná zpevněná cyklostezka, která vám nabídne pěknou projížďku na kole po hrázi.

Praktické informace

Kemp Kristýna je v provozu od května do konce září. Otevírací doba recepce kempu je v turistickou sezónu od 7 do 21 hodiny. Kemp byl oceněn zlatou medailí od prázdninového revizora.

Kemp Kristýna závěr

Kemp Kristýna v Hrádku nad Nisou je krásný a dobře vybavený kemp. Je situovaný na opravdu hodně zajímavém místě, na trojmezí Česka, Polska a Německa. Kdo jiný může říci, že za dopoledne projde pěšky třemi státy? Kemp Kristýna vám můžeme upřímně doporučit.

 

Diskuze ke článku

0/100