Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zoo Tábor Větrovy – Mapa, recenze, zvířata a praktické informace

Zoo Tábor je menší, ale velmi krásná zoologická zahrada. Je velmi přírodní a zábavná. Nechybí zde přitom ani velká zvířata jako jsou lvi, medvědi nebo velbloudi.

Zoologická zahrada Tábor se nachází ve stejnojmenném jihočeském městě v obci Větrovy, což je jihovýchodní okraj města. Od hlavního náměstí dělí Zoo 4,5 kilometru, které se dají absolvovat i pěšky po Stříbrné naučné stezce.

Vstup do Zoo Tábor

Zoologická zahrada Tábor se představuje

Zoo má celkovou plochu okolo 10 hektarů, takže se jedná o největší zoologickou zahradu na území Jižních Čech. V současné době si v zoo Tábor můžete prohlédnout okolo 300 zvířat.

Historie zoo Tábor

Zoologická zahrada Tábor je nejmladší zoologickou zahradou v České republice. Slavnostní otevření zoo proběhlo 30. června roku 2015.

Celkový pohled na Zoo Tábor

Zoo se zaměřením na ochranu ohrožených druhů

Zoo Tábor je specifickou zoo, která se primárně zaměřuje na ochranu ohrožených druhů v České republice i v zahraničí.

Jednou z hlavních aktivit mladé zoo je projekt návratu zubra do české přírody.

Zoo Tábor je velmi přírodní zoologická zahrada

Co v zoo Tábor uvidíte?

Zoo se může pochlubit některými jedinečnými druhy zvířat jako je tygr ussurijský nebo vlk arktický. Dále zde uvidíte medvěda hnědého, makaka jávského, výra velkého, aru zelenokřídlou, sovici sněžní a kakada moluckého.

Rozmnožování ohrožených druhů zvířat

Dalším velkým posláním zoo Tábor je chránit a rozmnožovat ohrožené druhy zvířat, kterým hrozí reálné vyhubení. Jihočeská zoo je tak místem, kde se o životě zvířat dozvíte velké množství informací.

Chovají zde přes 300 druhů zvířat

V zoo Tábor se opravdu příjemně tráví čas

Kontaktní zoo

Přidanou hodnotou zoo je blízký kontakt se zvířaty. Kontaktní zoo je v současné době moderní, protože v přirozenějších a větších výbězích se zvířata cítí lépe a bezpečněji.

K dispozici je také komentované krmení zvířat, které o prázdninách probíhá každý den.

V pondělí můžete například krmit barevné papoušky a nosála červeného, v úterý pak medvěda hnědého a makaku jávského. Vrcholem je pak nedělní krmení tygra ussurijského.

Lvi jsou tady obrovským lákadlem

Nocování v zoo

V zoo Tábor můžete také přenocovat a probouzet se za zvuků exotických zvířat. K dispozici jsou čtyřlůžkové a osmilůžkové apartmány včetně koupelny a wc. Čtyřlůžkový pokoj na jednu noc vás vyjde na 3900 korun. V ceně je vstup do zoo zdarma a knihu „Jak zachránit Zoo Tábor“.

Vstupné do Zoo

Jednodenní vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 110 korun. Dětské vstupné stojí 60 korun. Rodinná vstupenka pak přijde na váš rodinný rozpočet na 280 korun.

Nechybí ani klokani

Parkování

Kousíček od zoologické zahrady je parkoviště, kde se za parkování auta neplatí žádný poplatek.

Také jste začali přemýšlet o návštěvě zoo Tábor?

Zoo Tábor otevírací doba

Zoo je otevřena celoročně, od dubna do května je zde otevřeno denně a to od 9 do 18 hodiny, od června do srpna od 9:00 do 19:00 hodin, v září pak od 9 do 18 hodiny, v říjnu od 9:00 do 17:00 hodin, od listopadu do března pak jenom přes víkend od 9 do 16 hodiny.

Zoo Tábor mapa

Jednoduchá a přehledná mapa zoologické zahrady Tábor.

Mapa zoo Tábor

Zoologická zahrada Tábor shrnutí

Táborská zoo je krásná zoologická zahrada. Vlastně jedna z nejmodernějších v České republice. Na jihu Čech má přitom konkurenci v Zoo Hluboká. Já osobně jsem si přesto oblíbil Zoo Tábor pro svoji atmosféru, vzdušnost a krásné zasazení do krajiny. Je to opravdu úžasné místo s krásnými zvířaty na dosah. Návštěvu této zoo vám můžeme od srdce jenom doporučit.

Diskuze ke článku