Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zoo Hluboká nad Vltavou – Otevírací doba, akce, ceník

Zoologickou zahradu v Hluboké nad Vltavou najdete v blízkém sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou. Zoologická zahrada se jmenuje Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou a funguje již od roku 1939.

Zoo Hluboká se představuje

Zoo Hluboká se snaží, aby její návštěvníci byli neustále vzdělávání a poučeni o pozoruhodném světu zvířat.

Zoo nabízí také rozšíření výuky netradiční formou základním a středním školám a je zapojena do systému tuzemské ochrany zvířat a přírody.

Zoo Hluboká nad Vltavou má krásné výběhy

Historie Zoo Hluboká

Zoologická zahrada se nejprve jmenovala Ohrada a byla poprvé otevřena široké veřejnosti prvního května roku 1939. Tehdy byla malá zoo součásti loveckého muzea v zámku.

O malou expozici zvířat se zasloužil tehdejší majitel hlubockého panství Dr. Adolf Schwarzenberg. Návštěvníci v ní mohli vidět především tuzemské druhy lovné zvěře, které byly doplněné o několik exemplářů exotických papoušků, lamy a kočkodana husarského.

Zoo Hluboká patří mezi menší zoologické

Komunistické období zoo

V komunistické době procházela zoo obdobími vývoje i úpadku. Na konci šedesátých let minulého století se dokonce uvažovalo o jejím zavření. To se ovšem nestalo, zoo byla ušetřena a od roku 1972 se neustále rozšiřuje jako samostatná organizace.

Současnost Zoo Hluboká

V posledních letech prošla zoo Hluboká velkou modernizací, takže nové výběhy a voliéry jsou věrné napodobeniny biotopů z volné přírody. V současnosti se zde chová okolo 300 druhů zvířat ve více než 2 000 exemplářích.

Zahrada se zaměřuje především na chov tuzemských a evropských druhů zvířat. Z exotických expozic je zde k vidění fauna a flóra Austrálie, Ameriky a Afriky.

Chovají zde přes 300 druhů zvířat

Chovají zde vzácné i obyčejné zvířátka

Hlavní atrakce zoo

Mezi hlavní atrakce zoo patří medvěd hnědý, tygr ussurijský, los evropský a dovádivé vydry říční.

Další atrakcí zoo jsou pak komentované noční prohlídky, které trvají zhruba dvě hodiny. Průvodci vám budou zkušení chovatelé, kteří znají zdejší zvířata nejlépe.

Prostory zahrady jsou opravdu jedinečné

Doprovodný program

Během roku pořádá Zoo Hluboká několik zajímavých doprovodných programů. Za všechny jmenujme program s názvem Na motýlích křídlech, který je určen pro děti a interaktivní formou učí děti poznávat křehkou krásu barevných motýlů.

Zoo Hluboká nad Vltavou se zaměřuje na evropská zvířata

Parkoviště

Svůj vůz si můžete zaparkovat na placeném parkovišti hned u zoologické zahrady. Kapacita parkoviště je 400 míst a parkovné za osobní automobil stojí 80 korun.

Zoo má velmi dlouhou tradici

Vstupné a otevírací doba

Jednodenní vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 150 korun. Dětské vstupné stojí 110 korun. Rodinná vstupenka (2+2) pak přijde váš rodinný rozpočet na 400 korun.

Zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou je otevřena celoročně. V letní sezóně je zde otevřeno každý den od 8:30 do 19 hodin.

Malebné uličky Zoo Hluboká

Zoo Hluboká závěrečné shrnutí

Zoo Hluboká je sice malá ZOO, ale s dlouhou tradicí a opravdu krásná. Je to útulná malá ZOO, velmi kompaktní a přívětivá pro návštěvníky. Pohledy na Munický rybník jsou opravdu nezapomenutelné. Z mnoha míst je dokonce vidět i zámek Hluboká.

Za mě tedy nemůžu jinak, než vám návštěvu Zoo Hluboká nad Vltavou jenom doporučit.

Diskuze ke článku