Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zoo Hodonín – Vstupné, mapa, ceník, podrobný průvodce

Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města, které sousedí se Slovenskou republikou. Adresa zoologické zahrady je U Zoo 3529/1.

Zoologická zahrada Hodonín se představuje

Zoo Hodonín má celkovou plochu 7,5 hektarů. Celý areál se rozkládá na rovině, což předznamenává pohodlnou a vlídnou procházku.

Zoologická zahrada v Hodoníně se může pochlubit především vzácným párem lvů jihoafrických, který má bílou srst.

Příjemná ZOO Hodonín

Historie Zoo Hodonín

Nejprve zde vznikl malý koutek pro zvířata, který v době svého počátku v roce 1976 čítal pouze několik málo domácích či běžně chovaných exotických druhů zvířat.

V současné době jich návštěvník může vidět kolem 580 kusů ve 173 druzích.

Zoo Hodonín se stále rozrůstá

Rarita zoo aneb bílí lvi

Hodonínská zoo je jedinou zoo v České republice, která vlastní bílé lvy. Jedná se o naprostou raritu, neboť v zoologických zahradách po celém světě jich žije pouze 300.

Pelikáni zde mají i vlastní pavilon

První písemná zmínka o tomto bílém lvu pochází z roku 1928 a veřejnost jej poprvé viděla teprve až v roce 1970. Od té doby jsou k vidění pouze v oblasti hranic Jižní Afriky a v několika zoologických zahradách.

Vstup do Zoo Hodonín

Další exotická zvířata

Kromě pavilonu bílých lvů můžete v Hodoníně ještě spatřit pavilon exotického ptactva, pavilon primátů či pavilon akvárií.

Velkou ozdobou zoo je rovněž vzdělávací centrum s pavilonem velkých kočkovitých šelem a malý pavilon elegantních plameňáků, kteří se mohou honosit krásnou pastelově růžovou barvou.

Na chov šelem se zde specializují

Další pohled na vstup do zoologické zahrady

Atrakce pro děti

Pro zpříjemnění návštěvy dětí v celém areálu zde vzniklo několik dětských atrakcí. Za všechny jmenujme venkovní počítačové stimulátory, které najdete kolem vodních ploch plameňáků.

Velmi populární je zde také kontaktní koutek s výběhy domácích zvířátek, kde si děti na své zvířecí miláčky mohou i sáhnout.

Speciální programy

Zoo v Hodoníně poskytuje rovněž možnost prožít každodenní radosti a starosti ošetřovatele zvířat. Můžete si sami zvolit, zda si zkusíte zodpovědnou roli ošetřovatele papoušků nebo ošetřovatele divokých kočkovitých šelem či velkých přežvýkavců.

Opice patří mezi velmi oblíbené zvířata

Komentované prohlídky

Pro skupiny o počtu deseti až 20 návštěvníků zoo nabízí zajímavé komentované prohlídky s průvodcem, který vás dokonale zasvětí do tajů chodu celé zoo.

ZOO Hodoním mapa

Jednoduchá a velmi přehledná mapa ZOO Hodonín.

ZOO Hodonín mapa

Detailní verze mapy ZOO Hodonín

Vstupné ZOO Hodonín

Jednodenní vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 140 korun. Dětské vstupné stojí 90 korun. Rodinná vstupenka pak přijde na váš rodinný rozpočet na 340 korun.

Parkování v Zoo Hodonín

Kousíček od zoologické zahrady je parkoviště, kde se za parkování auta neplatí žádný poplatek.

Nádherný detail na pštrosa

Otevírací doba

Zoo Hodonín je otevřena celoročně, od dubna do srpna je zde otevřeno denně a to od 9:00 do 19:00 hodin, od října do března od 9:00 do 17:00 hodin, od listopadu do února od 9:00 do 16:00 hodin.

ZOO Hodonín závěr

ZOO Hodonín je krásná malá zoologická zahrada. Je to opravdu příjemné místo, které nadchne svou pohodovou atmosférou. Je opravdu neuvěřitelné, jaké všechny zvířata tady na malé ploše najdete. Pro děti je připravena spousta zábavy a vstupné je velmi přijatelné (v ZOO Praha dáte za vstup 3x tolik)!

Takže pokud se ocitnete někde poblíž, tak opravdu není co řešit. Návštěvu ZOO Hodonín si v žádném případě nenechte ujít.

Diskuze ke článku