Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zámek Milotice u Kyjova – Kostými, otevírací doba, akce

Zámek Milotice se nachází ve stejnojmenné obci v okrese Hodonín. Tento barokní zámek je obklopen krásnou francouzskou zahradou, která pozvolně přechází do bažantnice.

Zámek Milotice se představuje

Státní zámek Milotice je perlou jihovýchodní Moravy. Jedná se o nádherný barokní zámek, který obklopuje neméně pěkný zámecký park. Zámek se navíc nachází v obci, která je bohatá na folklorní tradice a pěstování dobrého a jiskřivého vína.

Nádvoří zámku Milotice

Historie zámku

Posledními majiteli milotického zámku byl rod Seilernů, jemuž byl majetek konfiskován na základě dekretů prezidenta Edvarda Beneše. Veřejnosti byl zámek poprvé otevřen roku 1948. V šedesátých letech minulého století probíhaly rozsáhlé úpravy interiérů zámku, aby byl v roce 1974 zámek pro širokou veřejnost opět otevřen. V posledních letech je zámek v Miloticích oblíbeným místem filmařů.

Hlavní vstup do zámku

Stavební podoba zámku

Barokní zámek v Miloticích byl postaven na místě, kde v minulosti stála menší středověká tvrz. Konečná podoba zámku pochází z první poloviny 18. století, kdy byl majitelem zámku uherský šlechtic Karel Antonín Sérenyi.

Prohlídkový okruh

Hlavní prohlídkový okruh, který trvá 60 minut, vás zavede do překrásných zámeckých komnat, které mají výrazně zdobný barokní charakter. Velmi populární je zde také kostýmová prohlídka.

Zámecké zahrady jsou opravdu rozsáhlé

Jedná se o individuální prohlídku v honosných historických kostýmech. V nádherných barokních kostýmech se projdete zahradou a francouzským parkem. Na celou romantickou procházku v historických kostýmech máte celkem 30 minut.

Interiéry zámku Milotice

Prohlídkový okruh zámku tvrá asi 1 hodinu

Zámek milotice okolí

Kromě nádherných interiérů se zámek v Miloticích může také pochlubit krásným okolím. Součásti zámeckého areálu je k vidění čestné nádvoří, jízdárna, konírna, 2 oranžérie, francouzský park a přilehlá bažantnice. Každým rokem se zde konají výstavy květin, nejrůznější folklorní akce či koncerty vážné a dobové hudby. V romantickém zámeckém parku je v létě také přístupné letní kino.

Barokní interiéry jsou opravdu honosné a krásné

Výlety do okolí

Z Milotic se můžete na jízdním kole vydat do nedalekých Čejkovic, kde jsou proslulé Templářské sklepy, které pocházejí ze středověku. Templářské sklepy nabízejí komentovanou prohlídku s ochutnávkou skvělého místního vína.

V zimě můžete spojit prohlídku zámeckých zahrad s návštěvou adventních trhů. Třeba těch vánočních trhů v Uherském Hradišti nebo Brně.

Historická knihovna doslova láká k bádání

Otevírací doby a vstupné

Otevírací doba na zámku v Miloticích je od dubna do října. Během hlavní turistické sezóny je zámek otevřen mimo pondělí od 9:00 do 16:00 hodiny. Základní vstupné je 150 korun, přičemž děti zaplatí 110 korun.

Zámek Milotice závěr

Zámek Milotice to má těžké, protože v okolí je mnoho dalších zajímavostí a nádherných zámků. Věříme, že toto naše krátké představení vás třeba naláká udělat si při dovolené na jižní Moravě i odbočku sem. Věřte, že rozhodně nebudete zklamáni.

 

Diskuze ke článku

0/100