Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zámek Valtice – Otevírací doba, akce, zajímavosti, vstupné

Zámek Valtice se nachází ve stejnojmenné obci v okrese Břeclav. Tento barokní zámek je součásti Lednicko-valtického areálu, který je od roku 1996 zapsán na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Zámek Valtice se představuje

Státní zámek Valtice je nespornou dominantou Valtic. Jedná se o pohádkově krásný barokní zámek s kaplí.

Nádvoří zámku Valtice

V současné době je veřejnosti zpřístupněno 21 nádherných místností zámku a nachází se zde rovněž poutavá expozice o knížecí rodině Lichtenštejnů. Velmi populární je zde také zámecká kaple, která je hojně využívána ke koncertům vážné hudby.

Další krásný pohled na tento barokní skvost

Historie zámku

Původně šlo o gotický hrad, který spatřil světlo světa ve 12. století. Od roku 1530 se Valtice staly majetkem bohatého a vlivného knížecího roku Lichtenštejnů. Bohatství rodu představuje pompéznost a nádhera výzdoby celého zámeckého areálu.

V roce 1996 byl zámek ve Valticích zapsán na prestižní Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Zámek je opravdu krásný a oproti nedaleké Lednice zde nebývá takový nával turistů, což je jednoznačně škoda.

Interiéry zámku jsou opravdu honosné

Prohlídkové okruhy

Hlavní prohlídkový okruh, který trvá 55 minut, vás zavede do více než dvaceti zámeckých komnat, které vám představí životní styl jednoho z nejbohatších šlechtických rodin Rakouska-Uherska.

Druhý prohlídkový okruh vás pro změnu zavede do barokního zámeckého divadla, které je chloubou valtického zámku. Tento okruh trvá 45 minut a na vlastní oči zde uvidíte, kterak se mění divadelní kulisy či jak se dělá divadelní vítr nebo déšť.

Reprezentačních pokojů uvidíte na hlavním okruhu asi 20

Zajímavosti zámku

Zámek ve Valticích se může pochlubit zámeckým sklepem, který je vůbec nejstarším sklepem ve městě. Zámecký sklep nabízí návštěvníkům nejen prohlídku těchto jedinečných prostor doplněnou výkladem o dějinách vinařství, ale také ochutnávku skvělých vín z nejznámější valtické vinařské firmy Vinné sklepy Valtice, a.s.

Rod Lichtenštejnů patřil k nejbohatším v Evropě - zámek Valtice je důkaz

Názory návštěvníků na zámek Valtice

Návštěvníci zámku ve Valticích oceňují zejména sezónní výstavy, které pomohly přilákat i lidi z blízkého okolí, kteří zpravidla zámek ve Valticích již znají. V posledních letech zde byly zajímavé výstavy loutek nebo čínského umění.

Výlety do okolí

V okolí zámku se nacházejí 2 zajímavé stavby, které rozhodně stojí za prohlídku. První stavba se jmenuje Kolonáda na Reistně, což je rodinný pomník knížecího rodu Lichtenštejnů. Druhou stavbu, kterou určitě musíte navštívit, je Rendez-vous, což je pro změnu romantický zámeček, který sloužil jako shromaždiště panstva před lovem zvěře.

Sklepení zámku je velmi zajímavé - Zajímá vás spíše mučení a nebo víno?

Otevírací doby a vstupné

Otevírací doba zámku ve Valticích je od poloviny března do konce listopadu. Během hlavní turistické sezóny je zámek otevřen každý den od 9:00 do 17:00 hodiny.   Základní vstupné je 190 korun, přičemž děti zaplatí 130 korun.

Zámek Valtice závěr

Zámek Valtice je opravdový barokní skvost. Nádherný rozlehlý areál se zahradami a spoustou místnosti. Osobně mě zaujaly interiéry více, než ty v oblíbeném zámku Lednice. Navíc zde nebývá tolik lidí. A spojení s vínem je také příjemné. Můžete zde degustovat a rovněž si domů odvést velmi hezký suvenýr. Valtice směla a rád zařadím mezi nejkrásnější zámky v Česku. Opravdu to tak je!

 

Diskuze ke článku

0/100