Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zámek Dobříš – Otevírací doba, vstupné, kulturní akce

Zámek Dobříš najdete ve stejnojmenném středočeském městečku. Jedná se o nádherný rokokový zámek, který je obklopen krásným francouzským parkem a rozsáhlým anglickým parkem.

Zámek Dobříš se představuje

Současným majitelem zámku Dobříš je pan Jerome Colloredo-Mannsfeld. I když je zámek od roku 1998 v soukromých rukou, je stále otevřen široké veřejnosti včetně zámecké expozice. V zámku se můžete rovněž ubytovat nebo uspořádat rodinnou oslavu nebo firemní večírek.

Historie zámku

Současná podoba zámku pochází z 18. století, kdy přestavbu realizoval Jindřich Pavel Mansfeld. Jeho dcera Isabella si vzala za muže Františka Gundakara Colloreda, takže tímto sňatkem vznikl šlechtický rod Colloredo – Mannsfeld, který na zámku bydlel až do roku 1942.

Zámek Dobříš nabízí hned 3 prohlídkové okruhy

Po druhé světové válce byl zámek konfiskován Československým státem a sloužil jako Domov spisovatelů. V roce 1998 byl zámek vrácen do soukromého vlastnictví.

Prohlídkové okruhy

Zámek Dobříš nabízí celkem 3 zajímavé okruhy. První okruh se jmenuje Zámecká expozice a zavede vás do 11 překrásných pokojů, které jsou zařízené ve stylu rokoka a klasicismu.

Pohled na monumentální průčelí

Nejkrásnější sál zámku je bezesporu rozlehlý zrcadlový sál, který je využíván pro pořádání svateb. Druhý okruh se jmenuje Dobříšské přízraky, což je strašidelná show nejen pro statečné děti se zvukovou a světelnou kulisou. Třetí okruh vás pak zavede do obrazové galerie zámku, kde uvidíte velkou rodovou sbírku obrazů z 18. a 19. století.

Francouzský park

Velmi oblíbenou bývá taktéž procházka po francouzské zahradě zámku, která s nádhernými květinovými ornamenty a pravidelně stříhanými ploty navozuje romantickou atmosféru vídeňského parku v Schönbrunnu. V současné době je však překrásný francouzský park veřejnosti zavřený, protože prochází náročnou revitalizací, která má dokončena v roce 2021.

Zámek Dobříš nabízí opravdu krásný zážitek

Otevírací doby a vstupné

Otevírací doba na zámku Dobříš je od září do června denně mimo pondělí od 8:00 do 16:30 hodin, od července do srpna pak od 9 do 17:30 hodin. Základní vstupné je na hlavní zámecký okruh 130 korun, přičemž děti zaplatí 80 korun.

Prohlídka hlavního zámeckého okruhu s průvodcem trvá zhruba 50 minut. K dispozici jsou pak další okruhy, které jsou kratší a levnější než základní okruh.

Zámek Dobříš závěr

Návštěvu Dobříše si rozhodně nenechte ujít. Zámek Dobříš pak bude pomyslnou třešničkou na dortu. Zámek je dobře udržovaný a jeho majitelé se o něj opravdu pěkně starají a dál ho rozvíjí. Nepochybně to pro vás bude velmi hezký výlet prosycený romantikou.

 

Diskuze ke článku

0/100