Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zámek Častolovice – Otevírací doba, park, akce

Zámek Častolovice najdete ve stejnojmenném městysu v okrese Rychnov nad Kněžnou. Součástí zámku je také malá zoologická zahrada.

Zámek Častolovice se představuje

Zámek Častolovice je nádherný renesanční zámek, který se může pochlubit vkusným interiérem. Uvnitř zámku najdete pokoje zdobené freskami, kazetovými stropy a sbírkami vzácných obrazů a starých zbraní.

Zámek Častolovice je obklopený nádherným parkem

To vše dokumentuje životní styl a vytříbenou bytovou kulturu šlechtického rodu Sternbergů.

Na návštěvníky zde rovněž čeká překrásný park s jezírkem, obora s bílými daňky a malá zoologická zahrada.

Nádvoří zámku Častolovice

Stálá expozice

Stálá expozice zámku má celkem 20 historických místností, které jsou vybaveny dobovým nábytkem od dob renesance až po tehdy oblíbený biedermeier.

Ve všech místnostech na vás dýchne kus starobylého času, který je zhmotnět do dekoračních látek, osobních předmětů, černobílých fotografií a barevných květin.

Mezi nejcennější artefakty celé sbírky lze pokládat obrazy od Karla Škréty a Lucase van Valckenborga. Další zajímavé obrazy pak uvidíte v bývalé jídelně, kde visí obrazy českých panovníků v životní velikosti.

Zámek je v renesančním stylu

Arkádová chodba

Z mého úhlu pohledu je na zdejším zámku zajímavá zejména arkádová chodba, která je vyzdobená množstvím květin, které svou přítomností překrásně doplňují starodávnou atmosféru celého zámku.

Přes arkádovou chodbu se dostanete do Rytířského sálu, který má překrásný renesanční kazetový strop, což je chloubou častolovického zámku.

Vstupní brána do zámku

Malá zoologická zahrada

Držitelka zámku má v lásce nejen barevné květiny, ale i zvířata z celého světa. Proto založila zdejší malý zámecký zvěřinec, který má být místem, kde si především děti mohou prohlédnout a pohladit si různé druhy zvířat.

Zámek Častolovice je otevřený celoročně

Zvířata v zámeckém zvěřinci – mini ZOO

V zámeckém zvěřinci můžete například vidět rozmanité druhy papoušků a bažantů. Při volné procházce můžete narazit na perličky nebo na pávy.

Oblíbenými dětskými mazlíčky však zde jsou především morčata a zakrslí králíčci, kteří si přirozeně pohybují po celém areálu.

Panorama zámeckého areálu

V současnosti můžete v zámeckém zvěřinci rovněž spatřit exotické pštrosy Emu, lamy z Jižní Ameriky, roztomilé poníky, domestikované oslíky, užitečné kozy, sladké ovečky a prasátka. Zámecký zvěřinec je široké veřejnosti zpřístupněn celoročně.

Vstupné do ZOO zámku Častolovice stojí 55 Kč, respektive 35 korun.

Častolovice lákají na výlet

Ceny a otevírací doba

Otevírací doba zámku je celoroční. Během hlavní turistické sezóny je zde otevřeno mimo pondělí každý den a to vždy od 9:00 do 18:00 hodiny. Základní vstupné stojí 130 korun, snížené pak 90. Rodinná vstupenka vyjde vaši peněženku na 390 korun.

Zámek Častolovice závěr

Častolovice je krásný zámekještě hezčím okolím. Zámecký park je opravdu velmi rozsáhlý a jeho součástí je i obora a zámecký zvěřinec. Návštěvu vám můžeme jenom doporučit! Je to opravdu krásný výlet.

Diskuze ke článku