Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Amfiteátr Mikulov – Program, kapacita, detaily

Amfiteátr Mikulov nebo také Amfiteátr pod Turoldem najdete v jihomoravském městě Mikulov na ulici Gagarinova 39. Jedná se o nedávno zrekonstruovaný amfiteátr, ve kterém je letní kino a pořádají se zde také letní akce pod širým nebem.

Amfiteátr Mikulov se představuje

Amfiteátr Mikulov je přírodní areál, který prošel v roce 2016 kompletní finančně nákladnou rekonstrukcí.

V rámci opravy celého areálu letního kina se udělalo nové odvodnění plochy a vyměnila se elektroinstalace včetně venkovního sezení. Areál je nyní vhodný k organizování nejrůznějších velkých kulturních nebo sportovních akcí.

Areál sloužil dříve jako letní kino

Kde se areál nachází?

Amfiteátr Mikulov se nachází nedaleko geoparku Turold, kde je známá jeskyně Na Turoldu. V okolí amfiteátru se rovněž nachází několik hospod, vinných sklepů a rodinných penzionů.

Za všechny jmenujme hospůdku Amfik a rodinný penzión Jana. Hospůdka Amfik má velkou letní zahrádku a čepuje hned sedm různých druhů piv. V hospůdce se dá také půjčit vybavení na nohejbal, volejbal, pétanque, discgolf a streetball.

V roce 2016 prošel areál rekonstrukcí.

Popis areálu

V přírodním areálu najdete letní kino s hlavní budovou. Dále je zde k dispozici samostatná budova s dámskými i pánskými záchody, dětské hřiště, rozsáhlá travnatá plocha, dopravní hřiště s dopravními značkami, skatepark a betonová plocha o velikosti 600 metrů čtverečních.

Amfiteátr Mikulov pořádá během roku mnoho akcí

Parkování

Zaparkovat své auto můžete na parkovišti Hliniště, které je od amfiteátru vzdálené pouze několik desítek metrů. Další větší parkoviště je pak na ulici Česká, které je však od areálu amfiteátru vzdálená již kilometr a půl.

Amfiteátr Mikulov se dokáže naplnit mnoha lidmi

Důležité kulturní centrum

Amfiteátr Mikulov je důležitým kulturním a sportovním centrem jihomoravského Mikulova, který po celý rok hostí celou řadu významných společenských akcí.

Konalo se zde mnoho nezapomenutelných koncertů

V posledních letech se zde každoročně pořádaly slavnosti Pálavského vinobraní nebo festival nepopulární hudby Eurotrialog či hudební vystoupení předních českých rockových a popových kapel.

V posledních letech zde také probíhal dvou denní festival Mikulecké pivobraní, který byl zaměřen na degustaci českých a moravských piv a poslech české a slovenské rokové hudby.

Amfiteátru Mikulov mapa

Amfiteátru Mikulov mapa

Významné akce v Amfiteátru Mikulov

Kromě již zmiňovaného Pálavského vinobraní a festivalu nepopulární hudby Eurotrialog se v Amfiteátru Mikulov pořádají i další kulturní akce.

Za všechny zmiňme především hojně navštěvované divadelní představení v rámci Letní scény divadla Bolka Polívky, která se v letních měsících kromě Mikulova hrají v Brně a Slavkově u Brna.

Amfiteátr Mikulov závěr

Amfiteátr Mikulov je velký a hezký areál. Jeden z největších a nejznámějších amfiteátrů v České republice. Rozhodně se ho vyplatí poznat!

Diskuze ke článku