Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nádraží Veleslavín průvodce – Autobus, vlak i metro

Nádraží Veleslavín je vlakové nádraží, které je ještě napojeno na stejnojmennou stanici pražského metra úseku A, autobusovou a tramvajovou zastávku.

V nejbližší budoucnosti se má nádraží ještě modernizovat, aby z vlakového nádraží Veleslavín šlo plynule cestovat na pražské letiště Václava Havla.

Nádraží Veleslavín autobusový terminál

Nádraží Veleslavín železniční stanice

Praha-Veleslavín je vlaková stanice, která je na trati z Prahy do středočeského Rakovníku. Vlakem se z této stanice například dostanete do Kralup nad Vltavou, Kladna, Středokluk, Brandýska nebo do Hostivic.

Vlaky zde jezdí zhruba po 30 minutách a zastavují zde osobní, spěšné a rychlíkové vlaky.

Nádražní budova na Veleslavíně

Historická nádražní budova se nachází nedaleko tramvajové zastávky a stejnojmennou stanicí metra, takže je rovněž důležitou přestupní stanicí směrem na letiště Václava Havla.

Budoucnost vlakového nádraží

V nejbližší době dojde k nové podobě vlakového nádraží, které bude integrované s cyklostezkou a novým náměstím.

Vyroste zde tak nový čtyřpatrový terminál, který bude přímo propojený s metrem úseku A.

Název stanice metra

Slavný výstup ze stanoviště metra Veleslavín

Hala terminálu bude zcela prosklená a jednotlivá patra budou propojena schodišti a výtahy. Z veleslavínského nádraží se tak stane důležitý pražský dopravní uzel.

Nádraží Veleslavín metro

Veleslavín je také stanice metra na úseku A. Stanice, která sídlí na ulici Evropská, byla uvedena do provozu v roce 2015.

Další pohled na odjezdová stanoviště autobusů

Stanice metra Veleslavín se nachází v hloubce 20,5 metrů pod zemí a délka nástupiště je 201 metrů. Dominantou nástupiště, které je převážně v šedé a červené barvě, jsou velké nástěnné hodiny. Součásti stanice jsou dvoje pohyblivé schody o šířce 80 centimetrů.

Nádraží Veleslavín autobusová stanice

Nádraží Veleslavín je rovněž autobusová a tramvajová stanice. Z této autobusové stanice se například autobusem dostanete směrem na Divokou Šárku, Tuchoměřice, Středokluky, Lidice, Buštěhrad a Kladno.

Nádraží Veleslavín působí z určitých úhlů až idylicky

Dále zde jezdí autobus číslo 119, který výhradně jezdí na pražské letiště Václava Havla. Délka této linky je osm kilometrů a doba jízdy trvá sedmnáct minut.

Autobus mimo jiné zastavuje na zastávkách Divoká Šárka, Terminál 3, U Hangáru a Terminál 1. Provoz linky číslo 119 je celotýdenní a autobus je kloubový a nízkopodlažní.

Občas jsou tady davy lidí - hlavně směrem na letiště

Tramvajová zastávka Veleslavín

Tramvajová zastávka Veleslavín je velmi frekventovanou zastávkou, na které zastavuje celá řada pražských tramvají.

Nádraží Veleslavín vestibul metra

Zastavuje zde například tramvaj číslo 20, která jede na Smíchovské nádraží či tramvaj číslo 26, která má konečnou na ulici Černokostelecká. Dále zde můžete nasednout na tramvaje číslo 2,5,25,14,6 a 17.

Cesta ven na povrch

Vestibul metra nádraží Veleslavín

Nádraží Veleslavín závěr

Nádraží Veleslavín se stavbou metra stalo jedním z nejdůležitějších dopravních uzlů v Praze. Kříží se tady všechny typy dopravy a hlavní trasa na letiště po které cestuje nejvíc lidí.

Malebné vlakové nádražíčko hned vedle vyhořelých nádražních skladů. Velká plocha autobusového nádraží, obyčejná zastávka tramvaje. To vše má být sjednoceno v jedné velké nádražní budově. Snad jste se tedy v tomto článku dozvěděli o nádraží Veleslavín alespoň trochu více.

Diskuze ke článku