Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zámek Červený Hrádek – Průvodce s tipy

Zámek Červený Hrádek leží pouhé dva kilometry severně od severočeského města Jirkov na úpatí Krušných hor. Krásně fotogenický barokní zámek nabízí nejenom klasickou prohlídku po zámku, ale také možnost luxusního stravování a ubytování.

Zámek Červený Hrádek se představuje

Romantický zámek Červený Hrádek nabízí pohodový prohlídkový okruh, během kterého se můžete seznámit s dějinami zámku a prohlédnout si krásné sály a pokoje.

Červený Hrádek v plné své kráse

Hlavní hřeb prohlídky je pak velkolepý Rytířský sál s nádhernou barokní výzdobou. Zámek však rovněž nabízí řadu zajímavých expozic a krátkodobých výstav. Dalším výstavním místem je totiž zámecká jízdárna, která slouží jako technické muzeum.

Z historie zámku

Na místě strohého gotického hradu byl v letech 1655 až 1675 vybudován raně barokní zámek, k němuž později přibylo nádherné schodiště, které je krásnou architektonickou ozdobou celého zámku.

Výzdoba barokního zámku je rovněž tvořena krásnými sochami Jana Brokoffa, který zde ve druhé polovině 17. století nakrátko působil.

Červený Hrádek nádvoří

Osobnosti spjaté se zámkem

Zajímavou postavou, která na zámku úspěšně působila, je osobnost barokního sochaře Jana Brokoffa. Byl to vynikající německý sochař a řezbář, který většinu života tvořil a působil v Čechách. Jeho nejznámější dílo je socha sv. Jana Nepomuckého na Karlově mostě.

Červený hrádek barokní schodiště

Restaurace a vinárna

V areálu zámku se rovněž nachází výtečná restaurace a vinárna. Zde je prostor i pro uspořádání romantické svatební hostiny nebo rodinné oslavy včetně možnosti doprovodného programu.

Restaurace má celkem 55 míst k sezení, vinárna pak 40 míst. Ubytování je pak možné si zamluvit v noblesních zámeckých pokojích.

Zámecký hotel

Zámecký hotel poskytuje nevšední ubytování v 1 až 3 lůžkových pokojích a luxusních apartmánech. Celková kapacita hotelu je 55 lůžek.

Další celkový pohled na zámek Červený Hrádek

Noblesní pokoje jsou vybaveny veškerou moderní technikou, takže na každém pokoji budete mít k dispozici televizi se satelitem, lednici a trezor.

Vzdělávací centrum a konání svateb

Zámek rovněž nabízí velkým i malým firmám možnost pořádání obchodních jednání, seminářů, školení a konferencí. To vše v krásných učebnách, salóncích a sálech barokního zámku.

Na zámku si také můžete uspořádat občanský nebo církevní svatební obřad. K tomuto účelu slouží zejména Rytířský sál, zámecká kaple nebo  nádvoří před zámkem. Také zahrady zámku jsou opravdu nádherné a fotogenické.

Rozlehlá zahrada Červenéh Hrádku

Vstupné a otevírací doba na Zámek Červený Hrádek

Otevírací doba na zámku je od března do listopadu. Během hlavní turistické sezóny je zámek otevřen mimo pondělí od 10:00 do 17:00 hodiny. Základní vstupné je 80 korun, přičemž děti a senioři zaplatí 40 korun. Pokud budete chtít v zámku fotografovat, tak si ještě navíc připlatíte 50 korun.

Hodnocení zámku

Zámek Červený Hrádek si od návštěvníků an Google drží vysoké průměrné hodnocení 4,5 ⭐ (z 5 maximálních).

Parkování

Parkoviště se nachází přímo před zámkem u Zámeckého rybníka. Parkoviště je neplacenné a má cca 30 míst. Po většinu roku je to dostatečná kapacita.

Zámek Červený Hrádek závěr

Zámek Červený Hrádek je úžasná stavba. Krásný a opravdu majestátný zámek. Člověk pochopí, proč si šlechta stavěla taková sídla, protože nabízí pohodlí, které se vyrovná v mnohém i dnešní době a také z nich číší velkolepost a moc. Červený Hrádek je opravdu krásný zámek se vším všudy. Za zmínku stojí i okolí se zámeckým rybníkem a hrobkou rodu Hohenlohe.

Za nás nám tedy nezbývá nic jiného, než vám návštěvu Červeného Hrádku doporučit.

Diskuze ke článku