Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Travel YouTubeři a jejich nejlepší cestovatelská videa

Cestování je skvělé! Je to ta nejlepší a nejpoučnější zábava, která člověka skutečně obohacuje a rozšiřujeme mu obzory. Pokud máte cestování rádi a zrovna máte tu smůlu, že nejste na cestě, tak vás určitě bude zajímat inspirace – cestovatelská videa.

A její pořádnou dávku jsme vám přichystali přímo zde na této stránce. Vytipovali jsme pro vás pár opravdu skvělých YouTube kanálů cestovatelů, kde by měl mít každý milovník cestování svůj odběr.

Záběr z videa Pavla Dvořáka

Pavel Dvořák

YouTube kanál Pavla Dvořáka

Pavel Dvořák je Slovák, který se přestěhoval do Šanghaje. A to přitom nejenom tak na otočku, ale už zde žije přes 10 let. Jeho kanál je opravdu úžasný a jedinečný, protože Pavel umí skvěle sladit obsah a formu, tak aby čtenářům předal tu největší hodnotu. Mnohé jeho záběry na rýžová políčka nebo mrakodrapy překonají svou kvalitou snad i profesionální filmovou produkci. Pavel se navíc oženil s Číňankou, takže nám tuto krajinu ukáže do hloubky jako málokdo, včetně toho, jaký je každodenní život Číňanů a jejich mentalita.

Lukáš „Čočík“ Codr

YouTube kanál Lukáše Codra

Lukáš Codr je legendární cestovatel. Herní vývojář, který dlouhá léta žil v Číně. Jeho aktuální zastávkou je nyní Dublin. Cestování miluje a vytvořil velmi svérázný a zajímavý kanál. Cestuje do mnoha míst, kam vás by nenapadlo. Vyžívá se v dlouhých tripech letadlem nebo vlakem. Ukáže vám prakticky celou planetu.

L&L (Lukáš a Linda)

Youtube kanál Lukáše a Lindy

Sympatická mladá dvojice, která propadla cestování. Jsou to obyčejní lidé, třeba jako vaši sousedi, kteří se ale rozhodli si svůj život udělat neobyčejný. Linda a Lukáš cestují hlavně po západních zemích. Můžete se těšit na videa z Londýna, Barcelony, Budapešti, Manchesteru a to nejlepší – z New Yorku a Nového Zélandu. Navíc mají úžasný blog a celkově dovedou naprosto špičkově prezentovat místa, která navštívili.

Vika & Roman

Youtube kanál Vika & Roman

Další mladá dvojice, která miluje cestování a ráda se o něj podělí. I tady máme dva sympaťáky, kteří se dokonce rozhodli na čas přestěhovat do zahraničí konkrétně do Vídně. Nemají sice zatím tolik videí, ale ty co mají rozhodně stojí za to. S Vikou a Romanem se podíváme na Mallorku, Krétu, Santorini, ale také do Afriky. Nejvíc pozornosti je pak věnováno Vídni.

Restless Child

Youtube kanál

Bláznivá mladá slečna, která miluje cestování a ráda se s vámi podělí o své názory a dojmy. Její videa doslova srší energií. Navštěvuje zajímavá místa a točí videa. Všechno to má hezky natočené a sestříhané. Kromě cestování točí Restless Child i videa na další témata.

Kde hledat nejlepší cestovatelská videa

To jsou naše tipy. Vy máte určitě své. Třeba i lepší? Můžeme to zkusit porovnat, tak se o ně s námi podělte v komentářích.

Diskuze ke článku