Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spolkové země Rakouska – Seznam, mapa, představení

Rakousko tvoří celkem 9 spolkových zemí, které vám nyní v krátkosti představíme. Spolkové země Rakouska jsou různé a přeci jenom jiné.

Vídeň

Spolková země Vídeň to je především nádherné hlavní město, které je centrem pompézních historických a kulturních památek, za kterými jezdí turisté z celého světa. Za všechny jmenujme císařský Hofburg nebo honosný Burgtheatr. Pokud se chystáte do Vídně, tak si přečtěte článek o zdejším metru.

Dolní Rakousko

Dolní Rakousko je spolková země, kterou najdete na severovýchodě Rakouska. Její metropolí je historické město St.Pölten. Celou zemí protéká od západu na východ rakouský a zároveň evropský veletok Dunaj, v jehož krásném okolí převažují malebné nížiny.

Louky v Dolních Rakousech

Na jihu Dolního Rakouska se už zvedají majestátní Alpy, které na hranici se Štýrskem dosahují nadmořské výšky přes dva tisíce metrů nad mořem.

Dolkní Rakousko a jeho památky

Horní Rakousko

Horní Rakousko je spolková země, která je situovaná na severu Rakouska. Její metropolí je Linz, který leží na veletoku Dunaje. Hlavním turistickým tahákem této spolkové země jsou solná jezera na jihu země v Solné komoře.

Horní Rakousy

Burgenlandsko

Burgenlandsko je nejvýchodnější rakouskou spolkovou zemí. Její metropolí je Eisenstadt. Nejkrásnější části této země je Neziderské jezero, kde se nachází mnoho krásných vinic a ovocných sadů. Zdejší terén je ideální pro nenáročnou cykloturistiku.

Salcbursko

Salcbursko leží v Alpách a jeho metropolí je úžasné město Salzburg. Nachází se zde rovněž nejhlubší údolí v celém Rakousku – Liechtensteinklamm, a také úžasné sjezdovky na lyžování, které například najdete na ledovci Kitzsteinhorn.

Salcbursko

Salcbursko může nabídnout mnoho krás

Štýrsko

Štýrsko je spolková země v jihovýchodní části Rakouska. Jeho metropolí je historický Graz, který láká turisty na městský hrad nebo muzeum umění v moderně pojaté budově ve tvaru „ponorky“.

Dalším atraktivním místem této země je Dachsteinský ledovec a především mekka běžeckého lyžování městečko Ramsau am Dachstein.

Štýrsko

Korutany

Korutany je spolkovou zemí na jihu Rakouska, kde se nachází nádherná příroda.  Hlavním městem Korutan je Klagenfurt. Hlavními turistickými atrakcemi Korutan je zejména město Villach a jezera Wörthersee, Ossiachersee a nejteplejší jezero Klopainer See.

V létě i v zimě pak zde můžete dále obdivovat majestátní hory Grossglockneru. Zaručeným a osvědčeným tipem na zimní sezónu jsou lyžařská centra Nassfeld a Bad Kleinkirchheim.

Tyrolsko

Tyrolsko je spolková země, kterou na mapě Rakouska najdete na jeho západě. Metropolí a současně nejpěknějším městem Tyrolska je výstavní Innsbruck. Ideálním tipem na letní koupání je jezero Achensee.

Tyrolsko má mnoho nádherných jezer

Nadšenci do vysokohorské turistiky si přijdou na své v údolí Grossglockneru či Stubai. Rájem pro sjezdové lyžování jsou zde pak sjezdovky v Kitzbühelu, Alpbachtalu, Wilder Kaiseru či na ledovci Hintertux.

Alpy v Tyrolsku

Vorarlbersko

Vorarlbersko je nejzápadnější rakouská spolková země. Metropolí země je alpské městečko Bregenz. Celé Vorarlbersko se rozkládá v překrásných Alpách na pravém břehu Rýna u východního konce rozlehlého Bodamského jezera, které je rovněž skvělým tipem na pohodovou letní rekreaci.

Spolkové země Rakouska mapa

Následující mapa vám představí všechny spolkové země.

Spolkové země Rakouska mapa

Spolkové země Rakouska závěr

V tomto článku jsme si stručně představili všechny Spolkové země Rakouska. Popsali jsme vám, čím jsou jednotlivé země zajímavé a typické, ukázali jsme vám jejich mapu. Snad se tedy budete nyní v Rakousku orientovat o trochu lépe.

Diskuze ke článku