Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ringelland – ráj šelem v mini zoo Habrkovice

Ringelland najdete v malé obci Habrkovice u Týnce nad Labem ve Středočeském kraji.

Ringelland se představuje

Na statku na samém okraji středočeských Habrkovic u Týnce nad Labem se nastěhoval cvičitel Ivan Ringel, který je uznávaným cvičitelem kočkovitých šelem.

Celý svůj život zasvětil zvířatům, které odmalička miloval. Již dlouhou dobu měl sen v podobě menší zoologické zahradě, který nakonec přetavil v realitu.

Ringelland je malá, ale krásná zoo

Dějiny vzniku Ringellandu

Manželé Ringelovi svůj celoživotní sen zrealizovali v roce 2008, kdy společně se svými syny Tomášem a Janem založili malé zoo. Všichni členové rodiny jsou vyučenými chovateli cizokrajných zvířat a rovněž působili jako ošetřovatelé v různých zoologických zahradách v České republice.

Později pak působili jako drezéři exotických zvířat v cirkuse. Jejich dlouholetá práce se zvířaty se stala jejich celoživotním posláním a koníčkem, kterou nyní zúročují pro svou rodinnou zoologickou zahradu.

Morčátka jsou u dětí velmi oblíbená

Tak trochu jiná zoo

Každý den v úzké společnosti exotických zvířat přináší velkou porci jedinečných prožitků a zážitků. Ty můžete na chvíli společně sdílet s rodinou Ringelových.

Pokud navštívíte Ringelland, tak nejenom vstoupíte do bezprostřední blízkosti exotických zvířat, ale také si budete moci zvířata pohladit nebo formou přímých dotazů spoluvytvářet krátké vystoupení se zvířaty.

V Ringellandu divoké šelmy pouze nevystavují, ale prezentují i show pro diváky, aby předvedly, co se čtyřnohé šelmy všemu naučily.

Lamy jsou opravdu zvláštní živočichové - v zoo Ringelland

Představení se konají každou sobotu a neděli

Ringelland u Týnce nad Labem je pro širokou veřejnost otevřen každý den, přičemž představení exotických šelem se zde konají od dubna do října v sobotu i v neděli.

Do Ringellandu můžete zvířatům přinést malé občerstvení v podobě šťavnatého jablíčka, tvrdého pečiva nebo salátu.

Co v Ringellandu uvidíte?

V malé rodinné zoologické zahradě uvidíte:

  • sibiřské tygry,
  • bengálské tygry,
  • lva pustinného,
  • hrocha,
  • lamu,
  • levharta skvrnitého,
  • dikobrazy,
  • servala stepního.
  • a další.

Součásti rodinné zoo je také ojedinělé výstava cirkusových plakátů, kterou nikde jinde v České republice nenajdete.

V Ringellandu vám rádi ukážou i výcvik zvířat

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba Ringellandu je celoroční. Každý den je zde otevřeno od 10 do 16 hodiny. Vstupné je zde dobrovolné, pouze za představení se platí 100 korun za dospělého a 50 korun za dítě.

Nechybí ani menší atrakce pro děti

Představení se koná při účasti aspoň 40 lidí každou sobotu a v neděli ve 14 hodin.

Ringelland pořádá rovněž komentované prohlídky celého areálu, které je však potřeba si telefonicky dopředu domluvit.

Stylová výzdoba Ringellandu

Ringelland závěr

Mini zoo Ringelland v Habrkovicích je opravdu zajímavá miniaturní zoologická zahrada. Ta vznikla z čistého nadšení a je to na ní opravdu vidět. Není to nablýskaná zoo, ale pohodové místo, kde mají majitelé svá zvířata opravdu rádi a kromě toho s nimi dovedou dělat opravdu psí kusy. Ringelland má ukázky cvičení zvířat a celkově je to opravdu zábavné místo. Pro rodiny s dětmi je to ideální cíl výletu. Doporučujeme!

Diskuze ke článku