Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rešovské vodopády – trasa + mapa, v zimě, autem, kočárkem

Rešovské vodopády najdete na říčce Huntavě pouhých 8 kilometrů od Rýmařova, což je moravská obec v okrese Bruntál. Vodopády jsou velmi oblíbeným cílem tuzemských turistů, protože jsou oázou klidu a překrásné přírody, kde šumí tajemné lesy a zurčí stékající voda po velkých říčních kamenech a balvanech.

Fialův mlýn

Pod tekoucím vodopádem v minulosti pracoval vodní mlýn. Tento mlýn se jmenoval Fialův mlýn a byl vystavěn v polovině 18. století. Jedná se o jednoduchou stavbu v klasicistním slohu. Mlýn už je v současné době nefunkční.

Pohled na romantické Rešovské vodopády.

Jedlobučiny a kapradiny

V okolí vodopádů se zachovaly původní jedlobučiny s vysokými kapradinami a sytě zelenými mechy. Velmi působivé jsou rovněž padlé kmeny vzrostlých jehličnatých stromů, které celé přírodní scenérii v okolí vodopádů dávají tajemný a mysteriózní ráz.

Rešovské vodopády a kaňonovitá soutěska

Přírodní scenerie Rešovských vodopádů je opravdu fascinující. Vodopády tvoří 200 metrů dlouhá a 10 metrů široká kaňonovitá soutěska, jejíž strmé a šikmé stěny se mohutně tyčí do dvacetimetrové výšky.

Voda divoké říčky Huntavy pomalu padá z několika kaskádovitých stupňů, z nichž ten nejvyšší dosahuje výšky deseti metrů.

Pohled na říčku Huntavu.

Romantická přírodní lokalita

Tato romantická přírodní lokalita je oblíbeným místem pěších turistů a turistek, protože v údolí vodopádů se nachází turistická trasa, která vás provede nejkrásnějšími částmi údolí a skalního kaňonu podél toku Huntavy.

Turistická trasa je vyšperkována systémem dřevěných mostů, schodů a lávek. Na turistické trase jsou taktéž vybudované zajímavé vyhlídky, odkud je výhled na nejpozoruhodnější partie kaňonu. Trasa vede po dobře značené turistické stezce, takže není možné, abyste se ztratili nebo zabloudili.

Krajina kolem Rešovských vodopádů má své kouzlo v každé roční době.

Popis turistických tras na Rešovské vodopády

Rešovské vodopády jsou nejlépe dostupné z nedalekého Rešova. Tato trasa měří pouhých 1,5 kilometrů. Dále je zde k dispozici trochu delší trasa z Horního Města, která je dlouhá 3 kilometry nebo z Tvrdkova, která je rovněž dlouhá 3 kilometry. Parkoviště u vodopádů je zcela zdarma a je přístupné po celý rok.

Národní přírodní rezervace Rešovské vodopády

Území kolem Rešovských vodopádů je od roku 2013 chráněno jako národní přírodní rezervace Rešovské vodopády. Rozloha parku činí 71,6 hektarů.

Rešovské vodopády závěr

Rešovské vodopády jsou přírodní skvost. Nenadchnou ani tak svou velikostí jako okouzlující romantickou krajinou, která občas působí jak z dávnověku. Procházka k Rešovským vodopádům patří k tomu nejlepšímu, co může milovník přírody v Česku zažít.

 

Diskuze ke článku

0/100