Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pivovar Trautenberk v Malé Úpě – Geniální cíl výletu v Krkonoších

Pivovar Trautenberk najdete v obci Horní Malá Úpa, která se nachází v okrese Trutnov v Královéhradeckém kraji. Pivovar se nachází v prostorách bývalé Tippeltovy boudy.

Pivovar Trautenberk se představuje

Pivovar Trautemberk je akciovou společností, který vznikl podporou obce a místních chatařů. Na rozvoj malého pivovaru také přispěl místní lyžařský areál SKiMU.

Tippeltova bouda je domovem pivovaru

Vznik pivovaru

Vůbec první pivo zde bylo uvařeno na Vánoce roku 2015. Byl zde uvařen svrchně kvašený Trautenberk, který měl čtrnáct stupňů.

V roce 2016 pak přišel první speciál Trautenberk 12 – APA. Již od prvních kroků se zakladatelé pivovaru radili s odborníky na vaření piva.

Nad prvním vaření Trautenberka tak pomáhali sládci z minipivovaru Hostivar, konkrétně Jan Tržil a František Poláček.

Pivovarské tanky jsou přímo ve výloze

Co si v pivovaru Trautenberk nyní koupíte?

Kromě čepovaného piva si zde můžete také objednat pivo v PET lahvích nebo v praktickém dárkovém balení. Nabídka je slušná, neboť zde máte na výběr od 10 stupňového až po 14 stupňové pivo.

Skvělé osvěžení po náročném výletě

Favoritem je Trautenberk světlá jedenáctka, což je spodně kvašený ležák světle zlaté barvy s decentní chmelovou vůní, střední plností a delším hořkým dozníváním.

Dále je zde Trautenberk polotmavá třináctka, což je spodně kvašený polotmavý speciál s přídavkem karamelových sladů, které černému moku dávají jeho granátově červenou barvu.

Detailní pohled na Tippeltovu boudu

Dalším tahákem je Trautenberk čtrnáctka APA, což je pro změnu svrchně kvašený speciál typu American Pale Ale. V chuti je nejdříve mírně sladový, pak přechází do intenzivní, ale příjemné hořkosti s dlouhým dozníváním.

Čeká tu na vás příjemná obsluha

Pivovarská restaurace

Pivovar Trautenberk nabízí k posezení pivovarskou restauraci, kde se můžete rovněž najíst. V nabídce stálého lístku jsou k dispozici chutné pivovarské speciality.

Za všechny jmenujme například poctivý talíř kulajdy, chutný pivovarský guláš „Trautenberk“ či výtečnou kančí kýtu na smetaně.

Zázemí pivovaru Trautenberk

Ubytování

Pokud budete chtít ochutnávku piva spojit s vícedenním výletem v okolí pivovaru, můžete zde přenocovat.

K dispozici je zde celkem 21 pokojů, z toho jsou 4 osmi lůžkové, 3 sedmi lůžkové, 1 šesti lůžkový, 8 pěti lůžkových a 5 čtyř lůžkových. V ceně pokoje je zahrnuta bohatá snídaně a rozlehlá herna s hračkami.

Suvenýr si rozhodně musíte odnést i domů

Krámek

V areálu pivovaru se také nachází sympatický krámek, kde si můžete zakoupit unikátní PET litrovku s praktickým závěsem, který velmi snadno připevníte k turistickému batohu.

V okolí na vás čeká mnoho nádherných výletů - doporučujeme Cestu česko-polského přátelství

Parkování

K zaparkování vašeho vozu vám poslouží obecná parkoviště, která najdete u Sportcentra nebo Infocentra. Denní parkovné zde stojí 150 korun.

Pivovar Trautenberk závěr

Pivovar Trautenberk je velmi příjemný minipivovar s restaurací. Pivo zde vaří výborné a obec Horní Malá Úpa je opravdu unikátní. Návštěvu Trautenberku vám tedy můžeme jenom doporučit a doufáme, že si vezmete nějaký suvenýr i na doma.

V okolí se můžete vydat na mnoho nádherných procházek a my vám můžeme jenom doporučit například „Cestu česko polského přátelství“, která vede po hraničním hřebenu.

Diskuze ke článku