Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pevnost Poznání Olomouc – Akce, program, otevírací doba

Pevnost poznání Olomouc je vůbec první interaktivní muzeum popularizace vědy na střední Moravě. Muzeum najdete v zajímavém objektu Korunní pevnůstky v Olomouci na ulici 17. listopadu 939/7 v areálu.

Pevnost poznání Olomouc se představuje

Pevnost poznání Olomouc je tzv. science center, které poskytuje neformální prostředí pro poutavé a hravé odkrývání přírodních a společenských jevů.

Pevnost poznání je opravdová pevnost

Jednotlivé expozice se zabývají kupříkladu světlu a tmě, nechybí zde ani zajímavé vědecké dílny a moderní digitální planetárium.

Vidět věci zblízka

V Pevnosti poznání si můžete mnohé experimenty vyzkoušet sami. Je zde úžasný prostor vidět zblízka věci, které jinde nespatříte.

Pevnost poznání dá nahlédout i do své historie

Projdete se kupříkladu velkým modelem mozku, na vlastní oči uvidíte vodní hmyz v nadživotní velikosti nebo díky modernímu digitálnímu planetáriu prozkoumáte tajemnou hvězdnou oblohu.

Experimenty si děti mohou vyzkoušet na vlastní kůži

Skládačky baví každého

Expozice a pevnost Poznání

Pevnost poznání má celkem 4 stálé expozice, které jsou zahrnuty do základní ceny vstupného. Jsou to: Věda v pevnosti, Živá voda, Rozum v hrsti a Světlo a tma.

V poslední jmenované expozici si pak všimněte šestimetrové kopule digitálního planetária, která vás nevšedním způsobem seznámí s astronomickými jevy a předvede vám další poutavé pořady v netradičním prostředí.

Netradiční model mozku

Expozice Živá voda

Nejzajímavější expozicí v Pevnosti poznání je expozice s názvem Živá voda. V této expozici uvidíte například interaktivní pískoviště, které využívá špičkových moderních technologií jako je projekce a 3D snímání.

Je to v podstatě videomapping na písek, který díky 3D kameře citlivě reaguje na to, jak se hmota postupně tvaruje.

Termokamera nemůže chybět v žádné expozici

Akce a doprovodné programy

Mimo čtyř stálých expozic, vybavených stovkami skvělých modelů a přístrojů, muzeum poskytuje pravidelné zajímavé akce a programy. Ty se zpravidla konají jak v  Laudonově sále, ve výstavních sálech, tak i venku v rozsáhlém moderním areálu Korunní pevnůstky.

Jak se k Pevnosti poznání dostanete?

Pevnost poznání je situovaná do areálu Korunní pevnůstky Olomouc, který najdete na spojnici mezi Tržnicí a Hlavním nádražím.

Pokud k Pevnosti pojedete vlastním autem, zaparkovat můžete například na ulici 17. listopadu či v prostorných garážích olomouckého nákupního centra Šantovka. Pokud pojedete tramvají, tak u vlakového nádraží nasedněte na tramvaj číslo 1,5 nebo 7.

Všechny 4 hlavní expozice mají opravdu věděcké základy

[note note_color=“#ffff99″]

Náš tip

Pokud navštívíte Olomouc v prosinci můžete návštěvu pevnosti spojit s Vánočními trhy Olomouc.[/note]

Vstupné a otevírací doba pevnost Poznání

Vstupenka pro dospělého návštěvníka na čtyři expozice stojí 125 korun, snížené pak vyjde vaší peněženku na 95 korun. Rodinná vstupenka stojí 300 korun. Vstup do planetária je zpoplatněn částkou 30 korun.

Přístup do Pevnosti je bezbarierový a otevřeno je zde mimo pondělí každý den od 9 do 17 hodiny, pouze přes víkend je to od 9 do 18 hodiny.

Z každého dítěte může být malý věděc

Pevnost Poznání Olomouc závěr

Pevnost poznání je zajímavé interaktivní muzeum vědy se vším všudy. Na rozdíl od jiných science center dokáže perfektně využít místo, ve kterém se nachází, a dokonce nabídnout i expozici spojenou s dějinami této vojenské pevnosti.

Pro kohokoliv, kdo má děti by návštěva tohoto science centra měla být doslova povinností. Spousta zábavy i poučení klidně na celý den za to sotjí.

 

Diskuze ke článku

0/100