Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Papouščí zoo Bošovice u Vyškova – Průvodce jedinou papouščí zahradou v Česku

Papouščí zoo Bošovice najdete ve stejnojmenné obci v okrese Vyškov v Jihomoravském kraji. Adresa papouščí zoo je Lipová 57-58.

Papouščí zoo Bošovice se představuje

Papouščí zoologická zahrada je jedinou papouščí zoo na našem území. Jedná se o naprostou tuzemskou raritu a unikát. V areálu zoo je více než 100 voliér s exotickými ptáky z celého světa.

Všechny voliéry různých velikostí jsou rozmístěné na ploše 500 metrů čtverečních. Uvidíte zde nejenom běžné, ale také i velmi ohrožené druhy papoušků.

Vstup do Papouščí zoo

Více než 200 papoušků

V Bošovicích je nyní k vidění víc než 200 papoušků v 52 druzích, což je rekordní počet exemplářů na našem území.

Jednotlivé expozice s papoušky jsou opatřeny informačními panely, které vám dají základní vhled do života těchto krásně zbarvených opeřenců.

Hlavní část s voliérami

Rodinné zoo

Papouščí zoo je majetkem nadšených manželů Škrhákových, kteří sbírají papoušky z celého světa již plných čtyřicet let. Kromě běžných druhů je zde k vidění také několik párů ohrožených papoušků.

Za všechny zmiňme především Aru marokánskou, která patří k těm nejohroženějším papouškům na celém světě. Jedná se o zeleného papouška, který dorůstá do délky 43 centimetrů. Tento druh papoušků žije většinou v Brazílii a Argentině.

Nádherní papoušci

Zoo je u dětí velmi oblíbená, chodí sem i školy a školky

Další druhy papoušků

K dalším exotickým druhům, které můžete v zoo na vlastní oči vidět, patří sbírka amazonků, arating, amazoňanů nebo kakaduů.

Nechybí zde ani africké druhy papoušků, zejména jsou zde papoušci senegalští a šedé žaky. V provozu je v současné době 80 voliér.

Všechny voliéry jsou pečlivě popsané

Oddechová zóna

Celý areál je bezbariérový. Součásti zoo je rovněž krásný park s množstvím bujně kvetoucí zeleně. Pro návštěvníky zde také nechybí populární tzv. „pozorovatelny“, což jsou malé altány s příjemným posezením ke klidnému pozorování barevných opeřenců.

Dále je zde k dispozici okrasná vodní plocha a rozkošné fontánky, které výrazným způsobem zlepšují ovzduší celého areálu.

Papoušci jsou velmi inteligentní tvorové

Výlety v okolí

Papouščí zoo se nachází v jihomoravské obci Bošovice, která je od Brna vzdálená pouhých 25 kilometrů. Nedaleko zoo je rovněž památník Mohyly míru, kde proběhla v 19. století slavná bitva tří císařů. Památník je otevřen široké veřejnosti.

Areál papouščí zoo vybízí k relaxaci

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba Papouščího zoo Bošovice je od března do listopadu. V jarních a letních měsících je zde otevřeno každý den od 10 do 18 hodiny.

Vstupné zde činí 120 korun pro dospělého, 100 korun pro studenty, 60 korun pro dítě. Rodinná vstupenka stojí 330 korun. Průvodce s odborným výkladem vyjde vaší peněženku na 600 korun na jednu výpravu.

Historie zoo přehledně

Přehledná nástěnka s historickým vývojem zoo

Papouščí zoo Bošovice závěr

Návštěvu Papouščí zoo v Bošovicích vám můžeme jenom doporučit! Je to skvělé a opravdu inspirativní místo. Tolik krásných papoušků na jednom místě jenom tak neuvidíte. Zoo je opravdu vypiplaná a budovaná s láskou a je to na ní hodně vidět. Návštěvu vám můžeme jenom doporučit.

Diskuze ke článku