Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bobová dráha Harrachov – Ceník, otevírací doba, průvodce

Bobovou dráhu Harrachov najdete ve stejnojmenné obci v Krkonoších v Libereckém kraji. Zábavná atrakce funguje v létě i v zimě

Bobová dráha Harrachov se představuje

Bobová dráha v Harrachově je atraktivní sportovní atrakcí, která je 1.000 metrů dlouhá. Celkové převýšení dráhy je 38 metrů, přičemž průměrný sklon zde činí 6 procent a maximální 12 procent.

Dráha má celkem 17 zatáček a 2 zajímavá nadzemní křížení. Na trati vás také čekají dva krátké tunely. Další třetí tunel je pro vás připraven na vleku.

Bobová dráha Harrachov nabízí parádní svezení

Atraktivní večerní jízdy

Celá dráha je náležitě osvětlena, takže jezdit zde můžete i večer. Koryto dráhy je vyrobeno z kvalitního nerezu a v celé své délce je vyhříváno. Jedná se o moderní a špičkovou technologii, která je garantována německou firmou.

Bobová dráha Harrachov - pohled z výšky

Hlavní budova a místo cíle

Jak se na bobové dráze v Harrachově jezdí?

Na bob nasednete v nástupním místě a ke startu budete navedeni dopravním lanovým zařízením, které bob i s bobistou vyveze ke kýženému startu. Zde se bob samočinně odpojí od dopravního lana a budete spuštěni vstříc dobrodružství do bobové dráhy.

Pak si už si rychlost a styl jízdy bobista usměrňuje vysoce efektivní brzdou sám. Právě tato skutečnost dělá z jízdy nerezovým korytem výjimečný a nevšední zážitek.

Dráha má opravdu pěkný profil

Kolečkový bob

Bob, který Tě sveze nerezovým korytem dolů, je kolečkový bob, který může být obsazen jednou nebo dvěma osobami. Jízda na kolečkovém bobu je vhodná pro děti od 2 let.

Děti mohou samozřejmě na bobu jezdit za doprovodu dospělé osoby. Pouze děti školou povinné mohou na kolečkovém bobu jezdit už samy. Celá trať vede krásným prostředím lesa, které vás pohladí nejenom na těle, ale i na duši.

Je to tady opravdu idylické

Bobová dráha je tady pro všechny věkové skupiny

Krásné okolí dojezdu bobové dráhy

Okolí dojezdu bobové dráhy má přírodní podobu. Najdete zde originální „botovník“, který je ozdoben různými ošlapanými botami, které zde pověsili spokojení návštěvnici.

Dále je zde k vidění potůček s dřevěným vantrokem a volně manipulovatelnými propustmi, které děti milují. Kochat se zde můžete i lesním jezírkem a na oko příjemnou travnatou plochou.

Zatáček tady mají rovných 17

Občerstvení a parkování

Na závěr bláznivé jízdy se pak můžete vydat k příjemného kiosku, kde si můžete dát něco dobrého na zub. Posezení najdete venku, odkud můžete pozorovat jízdy další odvážných bobistů a bobistek. Malé parkoviště je umístěné hned vedle bobové dráhy.

Už si to sviští z kopce

Otevírací doba a vstupné bobová dráha Harrachov

Otevírací doba bobové dráhy je celoroční. Každý den je zde v letních měsících otevřeno od 10 do 21 hodiny. Jedna jízda zde stojí 165 korun pro dospělého a 130 korun pro dítě.

Bobová dráha Harrachov závěr

Dráhu v Harrachově jsem opravdu oblíbil. Není to zrovna levná atrakce, ale je na ní opravdu skvělá zábava, svezení je to naprosto parádní a děti si boby zamilují. Atrakce funguje po celý rok, takže je to ideální výplňový program, pokud počasí není zrovna ideální. Další je mimochodem návštěva sklárny a pivovaru Novosad.

Diskuze ke článku