Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nejkrásnější města Evropy – TOP 10 měst, které opravdu stojí za to

Evropa je krásný kontinent, který má mnoho překrásných a zajímavých míst. Pojďme si ukázat výběr – Nejkrásnější města Evropy podle nás. Na titulním obrázku jsme například vybrali Rotterdam v Nizozemí.

TOp 10 Nejkrásnější města Evropy

Pro nás to jsou Porto, Bruggy, Sevilla, Split, Neapol, Sofia, Curych, Krakov, Manchester, Hamburg. Pojďme si je představit podrobněji.

Porto v Portugalsku

Porto je druhé největší portugalské město, které najdete blízko od Atlantského oceánu. Porto se může pyšnit nejenom lahodným portským vínem, ale také půvabnou historickou části.

Porto v Portugalsku

Hlavními turistickými magnety města jsou románská katedrála Sé, důmyslný dvoupatrový most Ludvíka prvního a elegantní vlakové nádraží São Bento.

 

Bruggy v Belgii

Bruggy jsou skvostné belgické historické město, které je protkáno sítí malebných kanálů, takže projížďka člunem po městských kanálech je hlavní atrakcí města.

Historické centrum města má velmi dobře zachovalý středověký ráz, kterému dominuje vysoká věž na náměstí Markt, odkud je nádherný výhled na celé město.

Bruggy v Belgii

 

Sevilla ve Španělsku

Sevilla je hlavní město španělské provincie Andalusie. Město na jihu Španělska je pokladnicí starých muslimských a křesťanských památek.

Za pozornost stojí především skvostný minaret La Giralda, královský palác s muslimským vzhledem Alcazár a mohutná katedrála, která je třetí největší katedrálou v Evropě.

Sevilla ve Španělsku

 

Split v Chorvatsku

Split je důležitý chorvatský přístav ve střední Dalmácii. Město na chorvatském pobřeží je významným turistickým cílem, neboť se rozprostírá u nádherného Jaderského moře a má několik krásných antických památek.

Z antických památek doporučuji návštěvu Diokleciánova paláce, který se již roku 1979 zařadil na prestižní seznam kulturního dědictví UNESCO.

Split v Chorvatsku

 

Neapol v Itálii

Neapol je třetí největší město Itálie. Město na jihu slunné Itálie patří mezi nejkrásnější italská města. Při procházce Neapolí nezapomeňte zabrousit na Náměstí lidu, kde stojí královský palác a významné divadlo Teatro san di Carlo. Neméně půvabná je taktéž procházka po pobřežní promenádě, kde se můžete kochat pohledem na nádherný Neapolský záliv.

Neapol v Itálii

 

Sofie v Bulharsku

Sofie je hlavní město Bulharska, které leží na úpatí pohoří Vitoša. Na území města je celá řada nádherných pravoslavných kostelů, které krášlí město již od nepaměti.

Mezi nejstarší kostely patří například kostelík svatého Jiří ze 4. století nebo byzantský cihlový kostel svaté Sofie ze 6. století.

Sofie v Bulharsku

 

Curych ve Švýcarsku

Curych je největší švýcarské město, které leží v podhůří majestátních Alp. Curych je především městem zajímavých a prestižních muzeí, která stojí za návštěvu.

Osobně lze doporučit zejména Muzeum hodin nebo dům umění Curych, který vlastní díla takových mistrů jakými byli Legér, Picasso, Renior nebo Degas.

Curych ve Švýcarsku

 

Krakov v Polsku

Krakov je polské historické město, které dlouhou dobu bylo hlavním městem Polského království. Mezi hlavní památky města patří královský hrad Wawel, který je ústředním a ikonickým symbolem polských dějin.

Krakov v Polsku

 

Manchester v Anglii

Manchester je průmyslové anglické město, které leží v severozápadní Anglii. Kromě pozoruhodných technických památek je to především město fotbalu, ve kterém sídlí jeden z nejslavnějších klubů na světě Manchester United.

Manchester v Anglii

 

Hamburg v Německu

Hamburg je německé hanzovní a moderně pulsující město, které leží na severu Německa. V Hamburgu sídlí největší přístav v zemi a druhý největší kontejnerový přístav v Evropě.

Hamburg v Německu

 

Nejkrásnější města Evropy závěr

Vybrat nejkrásnější města Evropy není úplně lehké. Snažili jsme se vybrat opravdu nádherné a špičková města, která přitom nejsou hlavními městy, kam logicky vždy proudí nejvíce turistů. Ne že by to měst z našeho seznamu proudilo málo cestovatelů, ale stojí za pozornost i přesto, že v nich často nenaleznete „národní muzea“ nebo mrakodrapové čtvrti.

Nejkrásnější města Evropy snad okouzlí i vás a pokud máte nějaké vlastní tipy, kam se vydat, tak budeme jenom rádi, pokud se o ně podělíte v komentářích.

Diskuze ke článku