Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Maříž – Keramika, restaurace, zámek, provedeme vás

Maříž je část obce Slavonice v okrese Jindřichův Hradec v Jihočeském kraji. Vyrábí se tady originální keramika. Prodejna s výrobnou slouží i jako kulturní centrum.

Maříž se představuje

Maříž je malá jihočeská obec, ve které sídlí keramická dílna Oáza Maříž. Ta nabízí mnoho možností k tvůrčímu odpočinku a relaxaci.

Jednotlivci i skupiny si zde mohou sami namalovat keramické dílo, navštívit obchod s osobitou Mařížskou keramikou, poobědvat či oslavit narozeniny v útulné restauraci nebo zde strávit několik krásných dní ve stylové ubytovně.

Mařížská keramika

Pravá oáza

Oáza Maříž je dokonalou oázou v nádherném kraji lesů, vodních ploch, pitoreskních vesniček a historických perel. Malá obec leží na známé turistické cestě Greenways Praha – Vídeň.

Maříž nasytí nejenom vaší duši, ale také i tělo. Ve výtečné restauraci si totiž můžete pochutnat na česko-rakouských specialitách a skvělých domácích moučnících.

Kromě skvělé domácí kuchyně je zde i nově vybudované dětské hřiště, které pro změnu potěší vaše děti.

Maříž se nachází na hranici Česka a Rakouska

Obchod a dílna Mařížské keramiky

Svou zastávku v Maříži můžete nejprve udělat v prodejně s krásnou a osobitou Mařížskou keramikou. Pokud vás místní keramika zaujme, můžete si hrnek nebo jiný tvar keramiky namalovat sami pod vedením osvědčených místních lektorů.

V dílně obdržíte malou vázu, hrnek nebo talíř namočený v bílé glazuře, štětce, barvy, rydla a k ruce zkušeného lektora, který vám krok za krokem vysvětlí, jak s keramikou zacházet a jaké jsou techniky malování.

Malování na keramiku není těžká věc, jde víceméně o vaší bujnou fantazii, konkrétní nápad a hraní si s barvami.

Keramiku si můžete koupit nebo sami vytvořit

V létě je tady krásně!

O Keramice Maříž

Keramika Maříž vznikla v roce 1991. Keramickou dílnu založil český akademický malíř Kryštof Trubáček. Kromě jihočeského Maříže má Kryštof Trubáček své keramické dílny i v Praze – Bráníku a Slavonicích.

Zdejší keramické výrobky jsou plné veselých barev a humorných motivů usměvavých lidských tváří a zvířátek.

Otevřeno je tady skoro pořád

Ideální místo pro letní i zimní turistiku

V okolí obce Maříž jsou ideální podmínky pro turistiku a cykloturistiku. Také zde jsou ideální podmínky pro hippoturistiku. V okolí obce jsou totiž k dispozici různé hippostezky.

Centrum Oáza rovněž nabízí možnost ustájení koní na jednu i více nocí ve venkovních boxech, kde se váš kůň bude cítit jako v bavlnce.

V zimních měsících jsou zde pro změnu běžecké stopy. Upravované běžecké tratě vás provedou malebnou přírodou České Kanady.

Idylka malé obce Maříž

Ceny

Pokud si budete chtít v Oáze Maříž namalovat svůj keramický výrobek, tak ceny se zde podle druhu vybraného výrobku pohybují od 70 do 500 korun. Časová náročnost malování se pohybuje od jedné do 2 hodin.

Maříž a její známá keramika

Maříž závěr

Maříž je malinká obec na hranici Česka a Rakouska. Je tam malá, že vlastně není ani samostatná. Přesto je to krásné kulturní centrum, kde se potkávají zajímavý a dobře naladění lidé – díky barevné mařížské keramice. Návštěvu Maříže si nenechte ujít. Je tady krásně!

Diskuze ke článku