Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Národní park Los Glaciares Argentina – Podrobný průvodce přírodním divem

Národní park Los Glaciares patří mezi nejkrásnější oblasti Patagonie, kterou charakterizují gigantické ledovce spadající do nádherných jezer. Jedná se zatím o nezničenou drsnou přírodu, kterou musíte určitě navštívit.

Krásný koutek přírody na jihu Argentiny

Národní park Glaciares se nachází na jihu Argentiny v provincii Santa Cruz a sousedí s chilským národním parkem Torres del Paine. Má rozlohu 4 500 kilometrů čtverečních a je druhým největším národním parkem v Argentině.

Národní park Los Glaciares Argentina je domovem mnoha unikátních druhů zvířat.

Historie národního parku

Tento park byl založen již v roce 1937. Důvod založení národní parku byl jasný: zachovat a ochránit pevninské ledovce. Další historický zápis do dějin tohoto nevšedního parku byl proveden v roce 1981, kdy byl zapsán na prestižní Seznam přírodního dědictví UNESCO.

Park má hned několik ekosystémů

Na území Národního parku Glaciares najdete velké množství rozličných druhů ekosystémů. Hlavní ekosystém tvoří ledovce, které jsou součástí rozhlehlého jihopatagonského ledovce Hielo Continental Sur, který je největším ledovcem na světě po Antarktidě a Grónsku. Dalším ekosystémem parku jsou husté subantarktické pabukové lesy i rozeklané skalní masívy.

Divoká příroda čarokrásné Patagonie

Park je rozdělen na dvě části

Celé území národního parku je pomyslně rozděleno na 2 části. Park se dělí na severní a jižní část, přičemž severní část je částečně veřejnosti přístupná.

V této části parku se nacházejí oblíbené turistické trasy, především v okolí nádherných masívů Fitz Roy a Cerro Torre. Nejkrásnější přírodní památkou je však úchvatný ledovec Glaciar Perito Moreno, který se nachází v jižní části parku.

Biologická rozmanitost je opravdu dechberoucí

Vzácná zvířata

Na území parku žije velké množství zvířat. Za všechny zde jmenujme pštrose nandu, lamu guanaco a atraktivní pumu.

Turistické zajímavosti

Horský štít Fitz Roy

Fitz Roy je výzva pro každého horolezce. Tento mohutný horský štít je vysoký 3 405 metrů nad mořem a najdete ho v severní části parku. Hora má bizarní tvar a pohled na ní vás dokonale uhrane. Indiáni tuhle horu pojmenovali El Chaltén tedy Kouřící hora. Dnešní název nese hora po kapitánovi lodi Beagle, na které se plavil i slavný britský přírodovědec Charles Darwin.

Pohled na masivy hor při západu slunce

El Calafate

Městečko El Calafate je nejnavštěvovanější sídlem v parku Los Glaciares. Město se nachází u jižního břehu jezera Lago Argentino a má okolo 22 000 obyvatel. Město je ideální turistickou základnou pro výlety do národní parku Los Glaciares, takže zde najdete velké množství drahých i levných hotelů, penzionů, restaurací a obchodů.

Závěr

Los Glaciares v Patagonii je unikátní kus přírody, který nemá jenom tak někde na světě srovnání. Je to opravdu unikátní místo panenské přírody. Je to sice až na druhé straně světa, ale pokud máte tu možnost, tak se tam rozhodně vydejte. Nebudete litovat.

Diskuze ke článku

0/100