Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Legoland v Německu – Vstupné, atrakce, zájezdy

Zábavní park Legoland Feriendorf najdete v Bavorsku nedaleko od města Günzburg. Pro děti a dospělé zde čeká čarovný svět stavebnice, která je populární na celém světě.

Legoland Feriendorf není daleko od České republiky

Legoland Feriendorf je situován zhruba 100 kilometrů od bavorského Mnichova. Z hlavního města České republiky je to přibližně 469 kilometrů, takže cesta vozem do Legolandu vám zabere zhruba čtyři a půl hodiny.

Hravý svět kostiček lego v německém Legolandu

Praktické informace

Legoland Feriendorf je otevřen pro veřejnost od začátku dubna do 3. listopadu. Vstupné do Legolandu Feriendorf je různé, ale pokud si vstupenky zakoupíte přes internet, tak nejlevnější vstupenka na jednu osobu vás přijde na 37,50 euro.

U parku najdete velké hlídané parkoviště, za které na jeden den zaplatíte 6 euro. Do zábavního parku se můžete také pohodlně dostat z nádraží Günzburg. Mezi nádražím a zábavním parkem jezdí pravidelně autobusová linka.

Je to malý svět se vším všudy

Legoland Feriendorf se představuje

V příjemném prostředí Legolandu Feriendorf se dostanete do kouzelného světa dětských stavebnic, her a skládaček. Návštěva Legolandu lze doporučit nejen malým návštěvníkům, ale rovněž dospělým, protože nejeden dospělák se zde opět vrátí do svých dětských let. Uvnitř areálu je velké množství občerstvovacích stánků, kde zaženete hlad i žízeň.

Tolik Lego kostek na jednom místě jste ještě neviděli

Ubytování v Legolandu

Legoland nabízí skvělé ubytování. K dispozici je zde luxusní čtyřhvězdičkový hotel, který má název Rytířský hrad. Tento špičkový hotel, který má tři poschodí, je situován uprostřed parku, takže do Legolandu se nemusíte nikam daleko přesouvat. Hotel nabízí 68 tematických pokojů, přičemž z každého pokoje je navíc překrásný výhled na celý rozlehlý Legoland.

Nejzajímanější atrakce Legolandu

Pojďme si teď představit nejzajímanější atrakce celého rozlehlého Legolandu.

V německém Legolandu najdete snad všechny známé německé stavby

Podvodní svět

V Legolandu můžete navštívit dobrodružný podvodní svět, který se může pyšnit obrovským akváriem s živými žraloky. V tomto podvodním světě zažít adrenalinovou cestu potopeným bájným městem Atlantis. Vedle dravých žraloků a nádherně zbarvených ryb a rybiček uvidíte více než padesát podvodních modelů. Všechny modely jsou postaveny z barevných kostiček značky LEGO.

Je to zábavní park, takže nechybí ani mnoho velkých atrakcí.

Miniland

Další atrakcí Legolandu je úžasný Miniland, což je hlavní magnet všech Legolandů. Tento Miniland představuje náš svět v měřítku 1:20. V Minilandu uvidíte například hlavní město Německa nebo kouzelné italské Benátky.

Země Dobrodružství

Vedle populárního Minilandu zde můžete dále narazit na Zemi Dobrodružství, což je pro změnu divoká džungle, která vám bude bez nadsázky připadat jako džungle ze slavného filmu Piráti z Karibiku. V tomto pralese rovněž najdete největší pojízdnou atrakci v Legolandu – vodní dráhu, která je pro osm až dvanáct cestujících.

Závěr Legoland

Legoland v Německu je unikátní zábavný park, který rozhodně stojí za návštěvu. Park je koncipovaný tak, aby nabídl skvělou zábavu pro malé i velké návštěvníky.

 

Diskuze ke článku

0/100