Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lázně Bohdaneč – Ubytování, bazén, mapa a kompletní průvodce

Lázně Bohdaneč leží v nádherné krajině rybníků a lesů nedaleko od Pardubic. Jeho rozkvět propukl na sklonku 19. a 20. století, kdy tu místní rodák Jan Veselý založil slatinné lázně, které se specializovali na léčbu pohybového ústrojí.

První písemná zmínka o obci Lázně Bohdaneč

První písemná zmínka o obci Bohdaneč pochází z roku 1343, kdy byl zaznamenán spor mezi místním obyvatelem Křížem a bohdanečským knězem, při níž ti dva v pěstní bitce rozbili oltářní desku.

Krásné městečko Lázně Bohdaneč

Místem bitky byl zřejmě původně gotický, později barokně přestavěný katolický chrám sv. Máří Magdalény.

Moderní wellness centrum

Součástí léčebných lázní Bohdaneč je moderní wellness centrum, které se jmenuje Medical Wellness Clinic. Zde dostanete moderní a zajímavé metody alternativní medicíny, které vás zcela jistě naladí na zdravý životní styl.

Místní krásný zámek

Lázně Bohdaneč pohled shora

Naučná trasa

Lázeňskými stavbami a dalšími zajímavostí ve městě i v okolí vás provede naučná trasa Gočárův okruh. Další zajímavou turistickou atrakcí je pak ornitologická pozorovatelna, která vám umožní nádherný rozhled na rybníky Bohdaneč a Matka.

Celé okolí lázní Bohdaneč je rovinaté, což je ideální k nenáročným procházkám nebo cyklistickým výletům či k projížďkám na koni. Malebná a pitoreskní zákoutí Opatovického kanálu pro změnu lákají k rekreačním plavbám na lodi.

Lázně Bohdaneč náměstí

Gočárův pavilón

V časech, kdy lázně patřily obci, byl postaven výstavní pavilon Gočár. Tento nejkrásnější objekt lázní je dlouhý 62 metrů. Jedná se o ikonickou stavbu lázní Bohdaneč, která nesmí chybět na všech pohlednicích a propagačních materiálech.

Byl projektován podle slavného českého architekta Josefa Gočára. Stavba se stavěla v letech 1910 až 1913 a nejprve měla pouze přízemí a jedno patro. Druhé patro bylo přistavěno až v roce 1926.

Lázeňský pavilon

Barokní radnice

Mezi krásné historické památky obce Bohdaneč patří místní radnice, kterou najdete na Masarykově náměstí. Jedná se původně o renesanční budovu, která má nádherné arkády. V budově najdete stylovou restauraci a muzejní sbírku s archeologickou tématikou.

Další pohled na Lázně Bohdaneč

Lázně Bohdaneč jsou opravdu krásné městečko

Toulky kolem rybníků a Opatovického kanálu

Kolem lázní Bohdaneč se nachází několik rybníků, které zde založil majitel tehdejšího panství Vilém z Pernštejna. Údajně zde bylo až na tři sta rybníků.

Lázně Bohdaneč se nachází jenom kousek od Pardubic

Pernštejnská rybniční soustava byla napájena z řeky Labe Opatovickým kanálem, což byl ve své době největší uměle vybudovaný kanál v Čechách. Přes 32 kilometrů dlouhý kanál slouží až do dnešních dob a přetrval i silné rybníkářské tradice.

Každoroční podzimní výlovy rybníků kolem Bohdanče jsou pak magnetem pro milovníky ryb i turisty z širokého okolí.

K pobytu v lázních patří i návštěva cukrárny

Lázně Bohdaneč závěr

Lázně Bohdaneč jsou krásné menší město. Na okraji Pardubic se nachází tento ráj relaxace. Je to opravdu příjemné místo, kde trávit čas, které vás nabije opravdu maximální dávkou energie. Zdejší lázně mají nejenom výbornou pověst, ale oni skutečně jsou velmi kvalitní. Nebudeme tedy chodit okolo horké kaše a návštěvu lázní Bohdaneč vám rozhodně doporučujeme.

Diskuze ke článku