Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lanovka na Sněžku – ceník, webkamera, fronty

Lanovka vás na Sněžku vyveze za pouhých 14 minut. Navíc vás na vrcholu nejvyšší hory v České republice vyveze atraktivní a moderní čtyřmístná kabinková lanovka, která má přepravní kapacitu až 250 osob za hodinu.

Technické parametry

Lanová dráha na Sněžku se může pochlubit osobní visutou jednolanovou dráhou oběžného systému s odpojitelnými čtyřmístnými kabinkami futuristického vzhledu a třemi nástupními stanicemi. První úsek Pec pod Sněžkou Růžová hora měří 1 747 metrů. Druhý úsek Růžová hora Sněžka je pak dlouhý 1 969 metrů.

Stanice lanové dráhy je v Peci pod Sněžkou

Dolní stanici lanové dráhy najdete v Peci pod Sněžkou v romantickém údolí Růžového potoka. Stanice lanové dráhy je zhruba 1 kilometr od hlídaného a placeného parkoviště.

Kabinka lanovky na Sněžku z blízka.

Lanovka na Sněžku ceník

Provoz lanové dráhy je celoroční, pouze v případě velmi špatného počasí je lanovka uzavřena. První lanovkou můžete na Sněžku vyjet v 8 hodin ráno, poslední před 18 hodinou.

Obousměrná jízdenka z Pece pod Sněžkou na Sněžku vyjde dospělého pasažéra na 430 korun, dětského pak na 210 korun. Jednosměrná jízdenka stojí 230, respektive 110 korun. Levnější varianta je oboustranná jízdenka z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu, ta stojí dospělého 310, dítě 150 korun. Dráha nabízí rovněž slevy pro skupiny nad 20 osob, průvodci mají přepravu zcela zdarma.

Výstupy na Sněžku před výstavbou lanovky

Historicky první zaznamenaný výstup na Sněžku vykonal roku 1456 odvážný  Benátčan, jehož jméno bohužel neznáme. Tento neznámý Benátčan vystoupil na Sněžku, aby tam našel drahé kamení.

Z lanovky jsou opravdu krásné výhledy.

Poté se na Sněžku chodilo především z náboženských důvodů, protože Sněžka byla významným poutním místem. První stavba, která na Sněžce vznikla, byla kaple sv. Vavřince a svým tvarem připomínala rotundu s menší apsidou.

Turistický boom přichází teprve ve 20. století, kdy se nejvyšší český vrchol začíná zdolávat masově. Patrně nejlehčí způsob, jak zdolat Sněžku, je trasa z Horní Malé Úpy, která vede po červené značce k chatě Jelenka a pak se dáte přes Obří hřeben až na Sněžku.

První lanovka vznikla v roce 1949

Původní dvousedačková lanovka vyvážela turisty od roku 1949 až do roku 2012. Od konce roku 2013 pak slouží turistům docela nová kabinková lanovka, která má pohodlné čtyřmístné kabinky. Změnilo se nejenom pohodlí a komfort, ale také rychlost lanovky. Z bývalých 25 minut se lanovkou na Sněžku dostanete za úžasných 14 minut.

Výhled z kabiny lanovky je jedinečný

Na začátek mám dobrou zprávu pro fotografy. Z kabinky lanové dráhy lze dobře fotit z mini oken kabinky, která jsou pootevřená. Fotit tak můžete nádhernou krajinu, která se vám z ptačí perspektivy nabídne.

Výstup z horní stanice lanovky na Sněžku

Další bonus vás čeká na samém vrcholu, odkud je za jasného počasí nezapomenutelný výhled do otevřené krajiny. Díky své výšce nabízí bezmezný panoramatický výhled do daleké krajiny České republiky a Polska.

Na vrcholu Sněžky je Poštovna

Kromě nádherného výhledu z vrcholu nejvyšší české hory, můžete také na vrcholu Sněžky využít služeb Poštovny, což je nejvýše položená pošta v Čechách, odkud můžete poslat pohled nebo dopis s unikátním poštovním razítkem.

Závěr

Výstup na vrchol Sněžky by měl být příjemnou povinností pro každého obyvatele naší země. Je to opravdu krásný výlet, který stojí za to. Lanovka na Sněžku pak tento výstup značně usnadňuje i méně zdatným turistům. Usnadnit si cestu lanovkou může být výhodné pro spoustu lidí, třeba i pro ty, kde se nechtějí vrátit přímo do Pece, ale vyrazí například směr Luční Bouda, Špindlerův Mlýn.

 

Diskuze ke článku

0/100