Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Království železnic Praha Smíchov – Vstupné, cena, sleva

V moderně pojaté expozici Království železnic uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na rušných křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a navíc zde zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí expozice je i obří Model Prahy.

Království železnic najdete na Praze 5 Smíchov v administrativní budově Anděl City. Samotná expozice se nachází v prvním a druhém podzemním podlaží.

Království železnic pro malé i velké

Království železnice je zábava pro všechny věkové kategorie. Své si zde najdou malí i velcí návštěvníci. Pokud sem zavítáte, tak na vlastní oči uvidíte velkou produkci stavebnice LEGO s LEGO vlaky, které si můžete sami ovládat.

Miniatury v Království železnic

Dětské návštěvníky jistě zaujme dětský koutek BAMBULE se stavebnicemi LEGO nebo veselé vláčky Chuggington či největší expozice mašinky Tomáš v Evropě.

Historie železnic v Česku

Kořením Království železnic je především stálá expozice z dějin železnice na našem území. Hlavním magnetem této expozice jak pak největší modelové kolejiště v České republice, na kterém uvidíte velké množství železničních tratí, vlaků s lokomotivami, vlakových nádraží, semafor a výhybek.

Zasněžená krajina v království železnic

Vedle tohoto skvělého modelového kolejiště na váš čeká velké množství interaktivních panelů, které vám osvětlí vývoj železnice od těžkopádných parních lokomotiv až po super rychlé vlakové soupravy.

Mašiny vyrovnané na kolejích

Urbanistický model Prahy

Kromě unikátního modelového kolejiště zde také můžete vidět pozoruhodnou expozici urbanistického modelu Prahy. Na ploše 114 metrů čtverečních se můžete o Praze dozvědět prakticky všechno.

Království železnic Praha Smíchov má dlouhou historii

Unikátní model Prahy je rovněž doplněn o speciální technologie audiovizuální techniky. Pomocí nainstalovaných kamer si můžete kupříkladu sami přiblížit a v klidu prohlédnout jednotlivé budovy, celé městské části, vyhledat a zobrazit důležité historické památky či rozlohy města v jednotlivých historických epoch a sledovat vývoj hlavního města od románského období až po současnou dobu.

Některé části nerozeznáte od skutečného města

Vstupné a otevírací hodiny

Království železnic nabízí výhodné vstupné pro rodiny, školy, studenty a seniory. Základní vstupné činí 260 korun. Dětské vstupenka přijde na 160 korun. Otevřeno je každý den od 9 do 19 hodiny.

Na vstup do Království železnic můžete také využít slevu. Pokud u pokladny předložíte platnou jízdenku Českých drah, dostanete deseti procentní slevu. Pokud dokonce vlastníte in-Kartu, tak můžete dostat dokonce patnácti procentní slevu.

Celkový pohled na Království železnic

Závěr

Království železnice je unikátní zábavní park, který stojí za vidění. Miniatury vláčků a spousta možnosti zábavy jsou ideálním lákadlem na strávení hezkého času pro celou rodinu. Nenechte si tento unikátní zážitek za žádnou cenu ujít!

 

Diskuze ke článku

0/100